Śmiertelny wypadek w Bielanach Wrocławskich [AKTUALIZACJA]

Michał Kazulo/Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2019-01-09 11:00 | Zmodyfikowano: 2019-01-09 11:00
A|A|A

fot. archiwum Radia Wrocław

Policja potwierdza, że do zdarzenia doszło w obrębie przejścia dla pieszych. Na miejscu przez 5 godzin pracowali prokuratorzy i biegli. Jak mówi rzecznik komendy miejskiej policji we Wrocławiu Łukasz Dutkowiak, ich ekspertyzy jeszcze nie są znane.

Do wypadku doszło około godziny 16. Chłopiec korzystał z przejścia dla pieszych, przy skrzyżowaniu ulicy Wrocławskiej z Kolejową. Potrąciła go jadąca tamtędy ciężarówka. Poszkodowany mimo próby reanimacji zmarł na miejscu. Jak ustalili policjanci, w chwili wypadku chłopiec był bez opieki dorosłych opiekunów w grupie rówieśników.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Anna
2019-01-12 13:27:57
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czy to był ich jedyny syn?
~Bol
2019-01-11 20:30:25
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ogromnie współczuję Rodzinie tego chłopczyka i modlę się za Nią. To był wspanialy chłopiec. Bardzo zdolny, mądry i grzeczny. Moja corka, ktora chodzila z nim do klasy powiedziała z wielkim smutkiem "Mamo, On był bardzo miły." I przepięknie grał. A Jego Mama - przemiła i troskliwa kobieta. Niech ten chlopiec będzie szczęśliwy w Niebie, a Rodzina w obliczu tej niewyobrażalnej tragedii niech wbrew wszystkiemu doswiadczy Bożej miłości.
~Ina
2019-01-11 09:04:04
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie nie zabiora prawja bo jest niewinny
~~????~
2019-01-10 21:17:57
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: 0
Znałam go z zajęć. Gdy dowiedzieliśmy się o tragedii wszyscy byli smutni, niektórzy płakali. Mam nadzieję ze jego rodzina wygra jakieś odszkodowanie czy coś
~Dektor
2019-01-10 13:52:49
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
No i zabiorą prawko? Nawet jak tak to kupisz teraz z dokumencika i dalej to samo..
~To tylko ja
2019-01-10 11:46:45
z adresu IP: (62.141.xxx.xxx)
Ocena: 0
Straszna tragedia! Aż serce ściska ;( Jeszcze była grupa rówieśników przy tym... co teraz czują te dzieci? Im też należy zapewnić opiekę psychologiczną. Wyrazy współczucia dla Rodziny chłopca :(
~Wypadek
2019-01-10 09:01:24
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ja byłem świadkiem tego zdarzenia bo Dominik co umarł to był mój kolego
~Smutny typ
2019-01-09 21:54:21
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ktoś wie jak miał na imię? Chodziłem niedaleko do pszeczkola złote krople i jest możliwe że kiedyś go znałem.
~Mama
2019-01-09 20:21:28
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 2
A może tak dalibyście na wstrzymanie? Jak można w obliczu takiej tragedii wyzywać się i debatowac czyja była wina. Niewyobrazam sobie jaka tragedia dotknęla rodzicow tego dziecka i tego mężczyznę, bo będzie z tym żył do końca swych dni. Może po prostu z kabiny nie zauważył chłopca? Ja dzisiaj przeprowadzilam z synem rozmowę na temat przechodzenia przez pasy. Sama osobiscie popłakalam się jak się dowiedzialam o tym wypadku, bo mam dziecko w wieku tego śp. Chłopca. Śpij Aniołku i z góry pilnuj swoich rodziców. Dla rodziców szczere kondolencje. A dla kierowcy... spokojnego życia... nie da się tak opisać tej sytuacji... [*]
~Tess
2019-01-09 16:16:44
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 0
Niestety, to przejście jest naprawdę niebezpiecznie blisko skrzyżowania, powinno być co najmniej 10 metrów dalej. Dzisiaj jeżdżąc po mieście zwróciłam uwagę na takie przejścia z zielonym światłem i zieloną strzałką... bardzo dużo jest zbyt blisko skrzyżowania. Dlaczego?
~andrzej101
2019-01-09 13:25:10
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 1
....zgadzam się z Małgorzatą przejście dla pieszych za blisko skrzyżowania ,brak widoczności przy skręcaniu w prawo , wąsko , źle zsynchronizowane światła .....stała się wielka tragedia dla tych rodzin ale nie sądzę aby co kolwiek się zmieniło w organizacji tego miejsca .
~Kibic
2019-01-09 12:23:02
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Tragedia za wasko jest a jeszcze na dodatek auta z betonem caly czas jeżdżą.
~Karol
2019-01-09 11:57:28
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 2
Obowiązek posiadania w pojazdach kamerki!!!!!
~Układy układziki
2019-01-09 10:15:59
z adresu IP: (82.145.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jak mieszkańcy Zachowic zgłaszali i prosili o kontrole ciężarówek jeżdżących z piaskowni i tych zasypujących wyrobiska w Zachowicach i Stradowie to oni od rana kontrolowali wszystkie osobówki mieszkańców tych miejscowości. Powiat wrocławski to jeden wielki układ...
~Małgorzata
2019-01-09 08:38:21
z adresu IP: (195.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
ogromna tragedia i smutek... ale jak to w Polsce, dopiero po tym nieszczęściu przyjdzie czas na refleksje i przemyślenie nieprawidłowości i absurdów drogowych. Zielone światło dla pieszych i zielone światło dla pojazdów skręcających z Wrocławskiej (8-ka) w drogę powiatową do Ślęzy i Wysokiej, nigdy nie powinny być włączane łącznie. A przejście dla pieszych powinno zostać przesunięte co najmniej o kilkanaście metrów poza skrzyżowanie, którego widoczność dodatkowo ogranicza narożny budynek przedszkola.
~Robi
2019-01-09 01:09:34
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 3
Mieszkam niedaleko tych świateł. Strach do netto na zakupy iść.
~Renia
2019-01-08 22:15:55
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ja mieszkam w tej gminie. Ograniczenie mamy do 40, spowalniacze dwa. A jak chcesz przejść i jedzie taka wanną to nawet nie zwalnia do 60 tylko zapi... I tak jest wszędzie bo w Kobierzycach bardzo dużo się buduje i oni mogą jeździć jeśli jadą na budowę. A te światła tam są ciągle przedstawiane przez pogotowie drogowe bo wiecznie coś z nimi nie tak. Szkoda chłopca i rodziców. Śpij spokojnie....
~antrax
2019-01-08 21:15:34
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 12
Jestem zawodowym kierowcą z Wrocka i powiem tak 90 procent kierowców wanienek, kompletnie nie przestrzega przepisów, nie jednokrotnie specjalnie zwalniam przed nimi na ograniczeniu do 50 bo oni myślą, że ich to nie dotyczy, już nie wspomnę o tym jak mykają zakazami gdzie jest znak zabraniający wjazdu aut powyżej 3,5 tony i niech mi nie pier..., że nie mówię prawdy bo tak jest!!!
~gra
2019-01-08 20:46:13
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: 10
Dlaczego tam jeżdżą tiry? Powinien być tam zakaz. To skandal duży ruch i wąskie drogi
~Pesio
2019-01-08 19:53:01
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 11
Mordercy w tirach