"Epizody". Wystawa Joanny Babuli

materiały prasowe | Utworzono: 2019-01-09 12:28
A|A|A

fot. materiały prasowe

12.01.2019 – 10.02.2019
Wernisaż: 12.01 (sobota), godzina 18.00
Galeria Sztuki Platon
ul. Krupnicza 13 | Wrocław
www.galeriaplaton.pl

"Epizody" - sytuacje mało istotne, zdawać by się mogło tylko w danej chwili zatrzymujące uwagę. Czyżby? Odważne w formie i barwie obrazy, przesycone symbolicznym podtekstem, podejmujące temat pozornej lapidarności zdarzeń zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii Platon. Ich autorką jest Joanna Babula, laureatka II Edycji Brył Platona - nagrody fundowanej przez Galerię. Poprzedni jej cykl obrazów "Zobaczenia" odnoszący się do miejsca, z którym mocno jest związana, do Mościc (dzielnica Tarnowa) został bardzo pozytywnie odebrany środowisku artystycznym.

"Pojedyncze zdarzenia, które nie mają ze sobą nic wspólnego splatają się w osobie Obserwatora i tylko on jest łączącym je ogniwem. Miejsce, czas, przedmiot każdej kolejnej sytuacji są od siebie niezależne. Przychodzą zupełnie odrębnie. A to z ciepłym podmuchem jesiennego wiatru, a to podczas podróży pociągiem, a to z osobliwym słowem zatrzymanym w pamięci na dłużej. Jedne króciutkie tak, że już następne mrugnięcie ukazuje ich ulotność, inne wydłużone fragmentarycznie wpisują się w całość. Błahe dla wielu, ale nie dla wszystkich.

Epizody. Od sceny do myśli, od myśli do sceny, a dalej przez kształty, kolory, formaty by na końcu znów dotrzeć do zastanowienia często dalece odległego od inspiracji."
~ [z katalogu wystawy]

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama