Wrocław: Prawie 40 placówek organizuje półkolonie

Joanna Jaros | Utworzono: 2019-01-11 12:41 | Zmodyfikowano: 2019-01-11 12:42
A|A|A

Fot. Wikipedia

Blisko 40 placówek oświatowych we Wrocławiu organizuje dla wrocławskich uczniów półkolonie. Przewidziano atrakcje w postaci zajęć sportowych, językowych czy wycieczek, także tych poza miasto. Jedną ze szkół organizujących takie zajęcia jest Szkoła Podstawowa nr 76:

- wyjaśnia wicedyrektor placówki Jowita Panek

Oprócz turnusów na półkoloniach, dzieci będą mogły skorzystać z tak zwanych otwartych sal, wyjaśnia Jarosław Delewski z Departamentu edukacji urzędu miasta:

Magistrat zapewnia, że dla każdego chętnego dziecka znajdzie się miejsce. 

Półkolonie będą odbywały się w formie tygodniowych turnusów, zazwyczaj między godz 7.00 a 17.00. W programach są też wycieczki i zajęcia plastyczne, muzyczne czy sportowe. Jedyny koszt jaki musza ponieść rodzice, to opłata za wyżywienie, będzie to zazwyczaj śniadanie i obiad:

- wyjaśnia Jarosław Delewski, wicedyrektor Departamentu Edukacji. Otwarte sale, czyli zajęcia świetlicowe które zapewniają opiekę dla dzieci w czasie gdy rodzice są w pracy, przeznaczone są nie tylko dla uczniów danej szkoły:

- tłumaczy wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogółnokształcących Beata Matras. Zapisy na zajęcia są prowadzone w szkołach. Na organizację zajęć w ferii urząd miasta przeznaczył w tym roku ponad milion złotych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama