Wicemistrz za mocny dla siatkarek Volley Wrocław

Wojciech Klich, PAP | Utworzono: 2019-01-11 21:18

Do spotkania wrocławianki podchodziły z nadzieją, że uda powtórzyć się wynik z pierwszego starcia. Wtedy siatkarki postawiły się faworytowi, uległy ostatecznie nieznacznie 2:3.

Pierwszy set dał powody do optymizmu. Podopieczne Marka Solarewicza grały skutecznie i w ataku i w obronie. Mecz był bardzo wyrównany, ale świetna postawa Natalii Murek sprawiła, że ostatecznie to wrocławianki wygrały pierwszą partię 25:23.

W trzech kolejnych setach jednak to łodzianki pokazały klasę. Dodatkowo #VolleyWrocław zatracił skuteczność w ataku. Bardzo dobrze atakująca w pierwszej partii Murek zaczęła częściej przygrywać w pojedynkach na siatce. Wrocławiankom zaczął też doskwierać brak kontuzjowanej Roksany Wers, która w poprzednich meczach, była w stanie odciążyć w ataku Murek. Ostatecznie 3. kolejne sety, wygrane do 18, 17 i 16 zapewniły łodziankom 3 punkty.

W tabeli Volley Wrocław zajmuje 10. pozycję z dorobkiem 8. punktów. Prowadzi Chemik Police z 34. oczkami.

ŁKS Commercecon Łódź - #VolleyWrocław 3:1 (23:25, 25:18, 25:17, 25:16).

ŁKS Commercecon Łódź: Klaudia Alagierska, Regiane Bidias, Monika Bociek, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Aleksandra Wójcik, Marta Wójcik - Anna Korabiec (libero) - Klaudia Gajewska, Valerie Nichol, Daria Szczyrba