Jelenia Góra: Przejażdżka wrakiem dla WOŚP

Gabriela Stefanowicz | Utworzono: 2019-01-13 12:01 | Zmodyfikowano: 2019-01-13 12:02
A|A|A

Fot Gabriela Stefanowicz

Już dziś w całej Polsce zagra największa orkiestra serc czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na doposażenie specjalistycznych szpitali dziecięcych. W akcję włączyła się także Jelenia Góra. W tym roku imprezy odbędą się w trzech miejscach: na poligonie, w Jeleniogórskim Centrum Kultury i na Placu Ratuszowym - mówi komendant karkonoskiego hufca ZHP Robert Zapora

Główne licytacje zaplanowane są na godzinę 19:00 na Placu Ratuszowym. Wylicytować będzie można m.in. kolację z prezydentem miasta czy Robertem Biedroniem, lot samolotem i balonem a także cieszące się ogromnym zainteresowaniem torty i maskotki.

W tym roku do organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jeleniej Górze włączyli się pomysłodawcy wyścigów Jelenie Wraki. Na poligonie będzie można za symboliczną kwotę przejechać się wrakiem lub samochodem terenowym. Łącznie do dyspozycji będzie 45 samochodów. Zapraszamy każdego- mówi Kamil Tokarz organizator wyścigów.

Po emocjach na poligonie warto wybrać się do Jeleniogórskiego Centrum Kultury gdzie będzie można nie tylko zobaczyć występy utalentowanych mieszkańców miasta ale także pozdrowić znajomych w studio wielkiej orkiestry jeleniogórskiej telewizji, która relacjonować będzie na żywo najważniejsze wydarzenia dnia.

400 wolontariuszy wyjdzie dziś na ulicę Jeleniej Góry by kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najmłodszy z nich ma dwa lata najstarszy ponad siedemdziesiąt. Siedmiu z nich posiadać będzie terminale płatnicze. Jednak jak przekonują organizatorzy: nie o zebranie jak największej ilości pieniędzy tu tylko chodzi, lecz o poczucie wspólnoty i zrobienia czegoś dobrego dla innych. Tym właśnie kierowali się artyści w różnym wieku, którzy wystąpią od godziny 15:00 w JCK przy ulicy Bankowej- przekonuje Łukasz Duda.

W zeszłym roku w Jeleniej Górze udało się zebrać prawie 300 tysięcy złotych. Pomóc chorym dzieciom można także na sportowo. Można kręcić kilometry na trenażerach na placu Ratuszowym lub o godzinie 10:00 wystartować na biegówkach w Jakuszycach.

Okradziono wolontariuszkę z Jeleniej Góry. Jak informuje Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu dwóch sprawców w wieku około 35 lat podeszło do kwestujacych 15-latek i jednej z nich zabrali puszkę z pieniędzmi. Na razie nie wiadomo kim byli mężczyźni a policja ustala, gdzie udali się bezpośrednio po kradzieży. Wolontariuszkom na szczęście nic się nie stało.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama