Dyrektor Opery Wrocławskiej do odwołania

Piotr Kaszuwara, BT | Utworzono: 2019-01-15 12:32 | Zmodyfikowano: 2019-01-15 12:31
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Poinformował o tym na konferencji prasowej marszałek województwa Cezary Przybylski:

Zarząd województwa dopatruje się nieprawidłowości np. w zarządzaniu finansami Opery oraz niegospodarności w wysokości umów o dzieło, jakie zawierał z Operą jej dyrektor. Przypomnijmy, że chodzi o kilkaset tysięcy złotych dodatkowych pieniędzy, jakie Marcin Nałęcz-Niesiołowski zainkasował za dyrygowanie w kilkuset spektaklach Opery Wrocławskiej.

Teraz zarząd skonsultuje swoją decyzję z ministrem kultury Piotrem Glińskim oraz ze stowarzyszeniami twórczymi i związkami zawodowymi działającymi w Operze. Wydania opinii dotyczącej pracy dyrektora można się spodziewać za około miesiąc.

Jak tłumaczy Michał Bobowiec, który jest odpowiedzialny za kulturę w regionie, do tego czasu, czyli przez najbliższy miesiąc, dyrektor Opery będzie mógł nadal pełnić swoją funkcję i nadal też dyrygować w spektaklach:

Posłuchaj materiału Piotra Kaszuwary:

Czytaj też: 

Dyrektor Opery Wrocławskiej pod lupą NIK i Urzędu Marszałkowskiego

Petycja w obronie dyrektora Opery Wrocławskiej

TYLKO U NAS: Setki tysięcy złotych pensji. Prześwietliliśmy zarobki dyrektorów instytucji kulturalnych [ZOBACZ]

Krakowiacy i Górale pogrążą dyrektora Opery Wrocławskiej? [RAPORT]

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Tom oraz Jerry
2019-03-11 22:17:09
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 2
Sprawa odwołania jakoś ciągle się wlecze i decyzja wciąż nie jest podjęta a dyrektor Opery Wrocławskiej jak dyrygował tak dyryguje - i tak z całego repertuaru na kwiecień tylko jednym tytułem dyryguje inny dyrygent, reszta to wielce panujący Nałęcz Niesiołowski. Czy to się wreszcie skończy?
~Muzykujący - praktykujący
2019-01-16 16:43:39
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 3
Koleś już dawno powinien siedzieć przede wszystkim za mobbing i korupcję, a i za tą paskudną gębę, którą musieliśmy znosić na próbach..
~Fidelio
2019-01-16 12:26:22
z adresu IP: (104.248.xxx.xxx)
Ocena: 4
Pół roku temu nie wiedzieliśmy o pazernosci Pana dyrygenta-dyrektora. Nie ma odwrotu teraz, musi odejść.
~Krk
2019-01-16 12:13:34
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -1
Pół roku temu marszałek pozytywnie oceniał pracę dyrektora przedłużając mu kontrakt na kolejną kadencję bez konkursu ...
~Hehe
2019-01-16 09:27:22
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jeszcze odprawa
~Zainteresowany
2019-01-15 22:46:52
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -12
Czy dziennikarze nie powinni sprawdzić ile zarabiają dyrygenci w polskich operach? Pan Dyrektor nie był wynagradzany zbyt sowicie...a jak było z Panią Dyrektor Michnik. Naprawdę nikt tego nie sprawdzi?
~Wroc
2019-01-15 22:29:12
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 19
Ciekawe co na to Pan Kimso, Pani Drzewińska, Pani Szopa? Nieustraszeni wojownicy w stadzie pana NN!
~Wrocławianin
2019-01-15 22:05:09
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 36
Marcin Nałęcz-Niesiołowski przyniósł hańbę temu miastu i tej instytucji! Powinien ponieść karę za niegospodarność!
~Domek
2019-01-15 21:18:45
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 28
Najbardziej będzie żal spadochroniarzy(długi, łysy itd).Gdzież się teraz podzieją?????
~Gocha
2019-01-15 21:07:45
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 29
No nareszcie może zapanuje w operze Wrocławskiej uczciwość jeszcze były dyrektor powinien zwrócić te pieniądze bo były one przeznaczone dla muzyków i pracowników opery
~joker
2019-01-15 18:31:07
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 24
oj nieładnie tak łupić kasę na boku ,prezes Jarosław nie będzie zadowolony miało być skromnie
~joker
2019-01-15 17:34:12
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 24
brawo zarząd województwa pazernych i chciwych na bruk
~Wałęcz
2019-01-15 15:16:09
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 41
Radość w sercach muzyków na wieść o odwołaniu dyrektora! Miejmy nadzieję, że Zarząd Województwa już nie zatrudni takie odpady postrajkowe jak Nałęcz-Niesiołowski i wreszcie ta instytucja stanie się dobrym miejscem do pracy.
~Domek
2019-01-15 14:08:28
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 31
Jest szansa na normalność w Operze Wrocławskiej bez patologicznej fuzji stanowisk dyrektora i szefa artystycznego - na całym świecie rozdzielnych.
~Heinz Müller
2019-01-15 12:45:01
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 58
To wspaniała wiadomość dnia! Wrocław oczyścił się muzycznie