Wkrótce przetarg na budowę Wschodniej Obwodnicy Wrocławia przez Wysoką

Piotr Kaszuwara, GN | Utworzono: 2019-01-15 15:10 | Zmodyfikowano: 2019-01-15 15:11
A|A|A

fot. mat. prasowe

Na przełomie lutego i marca Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ogłosi przetarg na budowę Wschodniej Obwodnicy Wrocławia przez Wysoką. Od grudnia jest już pozytywna opinia RDOŚ dla takiego wariantu trasy, co do tej pory było głównym hamulcem do rozpoczęcia prac. Jak mówi rzecznik marszałka województwa Michał Nowakowski wiosną tego roku ruszą roboty na północnym odcinku obwodnicy, a 2,5-kilometrowy odcinek od Żernik Wrocławskich do Grota Roweckiego powinien zostać zaprojektowany jeszcze w tym roku, bo otwarcie ofert zaplanowano na koniec stycznia:

Jak dodaje Michał Nowakowski, wiosną tego roku zobaczymy już prace na 10-kilometrowym odcinku od Łanów do Długołęki:

Wersja przebiegu Wschodniej Obwodnicy Wrocławia przez miejscowość Wysoka budzi ogromne emocje tamtejszych, protestujących mieszkańców. Jak jednak tłumaczą urzędnicy - taki wariant był znany z miejscowych planów zagospodarowania już 20 lat temu.

Mówi o tym marszałek województwa Cezary Przybylski:

Budowa odcinka Łany-Długołęka ma zakończyć się w ciągu dwóch lat, a na południu nie wcześniej niż w 2022 roku.

Czytaj też: Przełom ws. wschodniej obwodnicy Wrocławia. RDOŚ: Trasa może biec przez Wysoką

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Jaa
2019-01-29 23:16:17
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 4
Jestem z Wysokiej i cieszę się z przebiegu tej drogi przez Wysoką!!
~zenek
2019-01-16 22:43:54
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -1
Najpierw powinno się dokończyć połączenie z Karkonoską aby rozładować i upłynnić już istniejący tłok a później dołączyć kolejne wsie i gminy. Poprzez wybudowanie najpierw łącznika do Długołęki znacznie wzrośnie ruch na Zwycięskiej i na uliczkach osiedla. No cóż jak zwykle u nas robota z doopy strony.Bez myślenia jakiegokolwiek nie mówiąc już o perspektywicznym.
~Bettlern
2019-01-16 11:02:49
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 6
Nareszcie...
~Tomasz
2019-01-16 09:06:01
z adresu IP: (91.195.xxx.xxx)
Ocena: 4
Nareszcie ludzie zasuwac z tą budowa korki nas zjadły A mam nadzieję że ludzie tam mieszkający świadomi zakupu tam mieszkań nie będą protestować
~20 lat a może dłużej
2019-01-15 22:35:27
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 5
Jaki termin 20 lat to optymistycznie , no może 25 lat , 500m ul. Hubskiej remontują już 3 lata i to nie koniec więc kilka kilometrów to co najmniej do 2050 roku . Proszę się nie śmiać bo to prawda ,ta inwestycja miała się zacząć już z 5 lat temu a teraz się dowiadujemy , że nie ma jeszcze planów a jak dojdziemy do wykonania ( 500m - 3 lata ) to wychodzi ze 25 lat. To są dopiero urzędnicy we Wrocławiu tylko pozazdrościć emerytury bo ich na pewno doczeka. Ale wybory wygrają , to pewne.
~spajker
2019-01-15 22:12:59
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 1
słyszałem coś o tym że firma euro-via ma jakieś dobre kontakty w sprawie i że chce złożyć ofertę, która spodoba się tym co trzeba, czyli tym co robią przelewy. to już chyba nie pierwszy raz mała portugalia ma ochotę dostać polskie miliardy. no i dziwić się później skąd jakiś urzędnik dał radę kupić pół ulicy oławskiej. no ale to tylko zasłyszane w firmie , ja ani nie daję ani nie biorę ani nie wierzę w uczciwość.
~sąsiad
2019-01-15 21:24:45
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 13
wrocławscy towarzysze ze styropianem sprzedali tanio państwową ziemię I klasy po PGR Wysoka deweloperom i na prywatne działki chociaż doskonale wiedzieli że od wielu dekad jest tam planowany przebieg obwodnicy. Teraz trzeba robić kosztowne cuda projektowe, odpowiadać protestującym żeby dokończyć od kilkunastu lat niedokończoną obwodnicę
~Ignacy
2019-01-15 21:07:22
z adresu IP: (77.112.xxx.xxx)
Ocena: 5
No nie możliwe, ukończą nie wcześniej niż w 2022 r. - czyli co kolejną kadencję Przybylski będzie budował Wschodnią Obwodnicę Wrocławia? Na początku kadencji Michalak twierdził, że wybudują do końca 2017. A tu proszę, teraz 2022 r.
~Bemberg
2019-01-15 20:29:05
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: 1
Niech te dziady dobudują najpierw 2 dodatkowe pasy na istniejącym odcinku bo tam już teraz jest korek w godzinach szczytu a co dopiero będzie jak włączą ją do A4. Masakra i zero myślenia! Jak skończą remont Buforowej to będzie syf na obwodnicy a co dopiero gdy będzie połączenie do A4. Komuś odbiło totalnie by nieukończone dziadostwo wpinać do A4 i to jeszcze przez środek osiedla. Brawo Wy!!!!!
~Wrocek
2019-01-15 17:57:30
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 16
A co mnie obchodzą mieszkańcy wysokiej od 20 lat wiedzieli o obwodnicy a skoro to za grosze kupowali to niech im tera za karę huczy
~j23
2019-01-15 16:59:13
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: -7
Co za idiotyzm, mozna puscic polami, to pchaja sie miedzy bloki, gdzie setki dzieciakow, a obok rozbudowywany kompleks szkolny...
~Heh
2019-01-15 15:47:11
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ogłoszą przetarg. Wykonawcy wycenią powyżej przeznaczonej na inwestycję kwoty. Przetarg nie zostanie rozstrzygnięty. urząd pochwali się że chce, ale nie może.