Legnicka młodzież stanęła za Owsiakiem... całym sercem [ZOBACZ]

Karolina Kurczab, BT | Utworzono: 2019-01-17 07:47 | Zmodyfikowano: 2019-01-17 07:47
A|A|A

fot. fot. Jarek Wierzbicki

Młodzi legniczanie wczoraj wieczorem zaprosili mieszkańców miasta do wspólnego zdjęcia w rynku, które razem z listami zamierzają wysłać. Jak wyjaśniają nauczyciele - inicjatywa wyszła od uczniów, chcą wesprzeć byłego prezesa WOŚP, mają też nadzieje, że kiedy znów poruszą serce Jurka, zmieni on swoją decyzje - tłumaczą.

- Jest wiele dzieci które żyją dzięki temu, że taką akcje podjął. - Będę pisał list do Owsiaka, bo pomaga ludziom i bardzo to cenię. -Pisali moi uczniowie, jestem taka wzruszona, bo znam ich treść. -Dzieci piszą, że żyją dzięki Owsiakowi Dziękują : dzięki panu żyję, dzięki panu żyje moja siostra. -Murem za Owsiakiem!

Cała uroczystość trwała zaledwie dziesięć minut. Wszystko odbywało się w ciszy, by uczcić pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który został zaatakowany podczas finału WOŚP.

- Po ostatnich wydarzeniach w kraju, dzieci nie godzą się by takie osoby jak Jurek, które czynią tyle dobra, poddały się. -dodaje nauczycielka Monika Spychalska.

- Chyba nie zdajemy sobie sprawy z ogromu dobra jaki ten człowiek i rzesza ludzi towarzysząca mu czynili. Chcemy okazać swoje wsparcie tyle serca ile dawał przez 27 lat. Jurek Owsiak jest bliski mojemu sercu ponieważ jako iż jestem wcześniakiem, dzięki niemu mogłem przeżyć.

Takich osobistych podziękowań w listach jest zdecydowanie więcej - dodaje nauczycielka, która stworzyła grupę aktywnych wolontariuszy. Przyznaje, że sama uczyła się wolontariatu od Jurka Owsiaka, a dziś uczy młode pokolenie dzielenia się dobrem.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama