Zwycięstwo Miedzi w pierwszym sparingu w Turcji

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2019-01-19 17:26 | Zmodyfikowano: 2019-01-19 17:26

Kibice Miedzi Legnica mogą być dumni ze swojej drużyny. Miedź zagrała dobre spotkanie przeciwko Slavii i pewnie pokonała Bułgarów 2:1. W 24 minucie Camara dośrodkował na 15 metr pola karnego do Fabiana Piaseckiego, który mocnym strzałem pokonał bramkarza Slavii. W końcówce pierwszej połowy legniczanie za sprawą duetu Camara – Forsell stworzyli jeszcze dwie groźne akcje. Dwukrotnie uderzał Forsell, ale dwukrotnie minimalnie niecelnie.

W drugiej części Miedź bardzo szybko zdobyła drugiego gola. Karol Gardzielewicz wszedł w pole karne i został sfaulowany. Pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się Henrik Ojamaa i podwyższył na 2:0. W odpowiedzi Bułgarzy uderzali na bramkę Miedzi z rzutu wolnego. Strzał z 25 metrów pewnie obronił Anton Kanibołocki. Kilka minut później przeciwnicy Miedzi po dośrodkowaniu w pole karne zdobyli gola kontaktowego. W odpowiedzi Artur Pikk zdecydował się na mocny strzał z 18 metrów, ale był on minimalnie niecelny. Slavia w następnej akcji miała stuprocentową okazję, ale tym razem jej zawodnicy nie znaleźli sposobu na Szpaderskiego, który wybronił zarówno pierwszy strzał jak i dobitkę. W 70 min. Miedź ponownie atakowała bramkę Slavii. Zieliński znakomicie podał do Szczepaniaka, a strzał tego drugiego wybronił instynktownie bramkarz.

Miedź Legnica – Slavia Sofia 2:1 (1:0)

Gole dla Miedzi: 24 Piasecki, 50(k) Ojamaa.

Miedź Legnica(1 połowa): Sapela(30 Kanibołocki) - Bozić, Musa, Osyra, Miljković, Camara, Fernandez, Purzycki, Adamski, Forsell, Piasecki.

Miedź Legnica(2 połowa): Kanibiłocki(60 Szpaderski) - Bartczak, Kisiel, Bozić(60 Osyra – 75 Musa), Pikk, Santana, Augustyniak, Zieliński, Gardzielewicz, Ojamaa, Szczepaniak.