Misja Wrocław: Anna Ziubina - ukraińska flecistka z Ostrowa Tumskiego o Jackiem Chanie i graniu na ulicy

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2019-01-24 12:12 | Zmodyfikowano: 2019-01-24 12:12
A|A|A

fot. archiwum prywatne

Anna Ziubina przyjechała do Wrocławia, by grać muzykę. Wzięła ze sobą stary, ukochany, sprawdzony flet i stanęła na Ostrowie Tumskim, niedaleko katedry. Tam od półtora toku zachwyca przechodniów granymi przez siebie utworami. - Jestem ulicznym muzykantem - mówi Ukrainka.

Zanim zaczęła grać na ulicach Warszawy, Przemyśla, Drezna i w końcu Wrocławia, skończyła szkołę muzyczną w Charkowie, a nawet grała w orkiestrze w jednej z tamtejszych filharmonii. Teraz we Wrocławiu znalazła swój dom. Przynajmniej na jakiś czas.

Tutaj gra koncerty, nie tylko uliczne, a niedługo jej zespół "Morj", czyli Morsy, odwiedzi stolicę Dolnego Śląska.

Anna opowiada między innymi o tym, ile zarabia na co dzień uliczny grajek i dlaczego muzykom na Ukrainie jest ciężko, a także o tym co trzeba mieć w sobie, by móc się zajmować tym co ona. Flecistka z Ostrowa Tumskiego zdradza również w jakich okolicznościach poznała słynnego chińskiego aktora Jackiego Chana.

Posłuchajmy:

W Misji Wrocław co tydzień poznajemy kogoś innego. Ludzi z różnych stron świata, którzy Wrocław pokochali na tyle, by się tu osiedlić, żyć, mieszkać i działać. Dodajmy, że działać aktywnie.

Są muzykami, malarzami, dziennikarzami, fotografami, przewodnikami wycieczek, mają swoje własne biznesy i wnoszą do naszego społeczeństwa coś od siebie. Dzięki swojemu działaniu łamią stereotypy i sprawiają, że dzięki nim możemy poznać najdalsze zakątki globu, a także odmienne tradycje i kultury poprzez zwyczajną rozmowę. Po polsku. Bo wielu z nich świetnie operuje naszym językiem. Są i tacy, którzy gorzej radzą sobie z "ą", "ę", "ł", czy odróżnieniem "ź" od "ż", a co dopiero "ż" od "rzy" w pisowni.

Zapraszamy w każdy czwartek po godzinie 21.05.

Piotr Kaszuwara i jego goście.

 

Zobacz także całe archiwum Misji Wrocław

oraz posłuchaj muzyki tego odcinka:

MORJ - Solarikolo


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama