Porażka Orła Jelcz-Laskowice z mistrzem Polski

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-01-22 07:29

Faworytem tego spotkania od początku byli gospodarze. Rekord broni tytułu mistrza Polski, dodatkowo w tym sezonie jeszcze na własnym parkiecie nie przegrał.

Z drugiej strony Orzeł mógł mieć powody do optymizmu. Jako beniaminek przed tą kolejką dolnośląska ekipa zajmowała w tabeli miejsce na podium. Do drużyny dołączył też bardzo utytułowany zawodnik - wicemistrz świata z 2004 roku, Włoch Adriano Foglia.

Wynik meczu rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. Najpierw dwa szybkie ciosy wyprowadzili futsaliści Rekordu. Natychmiast odpowiedział jednak Mykola Morozow. Potem trafiali już tylko gospodarze. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:1. W drugiej odsłonie wynik spotkania ustanowił Ołeksandr Bondar.

W tabeli prowadzi Rekord. Orzeł zajmuje czwartą pozycję, tracąc 9 punktów do lidera.