Piotr Rybak kilka razy zatrzymywany przez policję w drodze do Oświęcimia

Piotr Kaszuwara, GN | Utworzono: 2019-01-27 12:07 | Zmodyfikowano: 2019-01-27 12:08
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl (A.Owczarek)

Około godziny 8.00 dwa samochody, którymi członkowie grupy "Patrioci Wrocławscy" jechali w stronę Oświęcimia, zostały zatrzymane przez policję. Auto, w którym znajdował się między innymi sprzęt nagłaśniający było kontrolowane cztery razy (pierwszy raz tuż za bramkami autostrady A4 we Wrocławiu), a samochód osobowy, w którym jechał znany ze swoich antysemickich wypowiedzi Piotr Rybak, kontrolowano dwa razy. Auto z głośnikami zostało zarekwirowane przez policję. Około 300 nacjonalistów ostatecznie dotarło jednak do Oświęcimia, gdzie przeszli w marszu pamięci polskich ofiar niemieckiego obozu Auschwitz. Ich pochód ma zakończyć się o godzinie 14.00 na terenie dawnego obozu pod tzw. ścianą straceń. Jak zapewniają - mieli na to oficjalną zgodę władz regionu.

W marszu opozycyjnym do oficjalnych obchodów w Oświęcimiu, bierze udział około 300 osób z całej Polski. Między innymi z Wrocławia, Gdańska czy Olsztyna. Oprócz zarekwirowania sprzętu nagłaśniającego, nikt z grupy nie został zatrzymany.

Czytaj też: Więzienie za spalenie kukły Żyda. Jest prawomocny wyrok dla Piotra Rybaka

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Paździerz
2019-01-28 05:39:38
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
To zwykłe szykany. Przecież prawa nie złamał. Wystarczyłaby 1 kontrola. Po co kolejne?
~kłamca,kłamca
2019-01-27 19:27:43
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -3
Jest przyzwolenie władzy na tego typu ludzi i na tego typu działania.
~suw
2019-01-27 18:38:49
z adresu IP: (83.20.xxx.xxx)
Ocena: -2
Ja nie wiem co policja robi , że nic nie robi??? Boje się w takim kraju mieszkać.......i nie pomoze 500+ abym rodziła w tym okropnym kraju........
~sprofanowali
2019-01-27 18:27:34
z adresu IP: (176.221.xxx.xxx)
Ocena: -4
to miejsce.
~figo
2019-01-27 18:20:52
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -2
panowie jaki szacunek,3-maja co za brednie nie stac was na myslenie,z tymi narodowcami to tylko bedzie ciagle zabawa w kotka i myszke,dletego jedyne lekarstwo to zdelegalizowac te i inne organizacje.
~Adam
2019-01-27 17:30:45
z adresu IP: (178.219.xxx.xxx)
Ocena: 7
Szacunek dla P.Rybaka za to ze walczy o dobro Ojczyzny Polski.Dziekuje Piotrze
~Kazimierz57
2019-01-27 15:22:54
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 3
Mój ociec, NA PEWNO, byłby obecny wśród tej grupy....Niestety nie doczekał tych czasów. Zawsze w dzień 3-go Maja szedł do pracy z flagą. Mocował ją obok miejsca-stanowiska pracy. Też był "niewyrobiony politycznie"
~KrasnoLudzik
2019-01-27 15:22:37
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 10
Szacunek dla Narodowców, którzy mieli odwagę uczcić śmierć obywateli II RP i innych państw z rąk niemieckich nazistów. W Auschwitz pierwszymi ofiarami niemieckich ludobójców byli Polacy, dopiero po 2 latach III Rzesza otwarła fabrykę śmierci w Birkenau gdzie masowo mordowano żydów oraz inne nacje.
~Pytam, bo nie widzę
2019-01-27 14:20:03
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 9
Zarekwirowała? A na jakiej podstawie?
~bubu
2019-01-27 13:01:27
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: 2
Nacjonalizm uważa interes własnego narodu za nadrzędny wobec interesu jednostki, grup społecznych, czy społeczności regionalnych. Uznaje naród za najwyższego suwerena państwa, a państwo narodowe za najwłaściwszą formę organizacji społeczności, złączonej wspólnotą pochodzenia, języka, historii i kultury. Nacjonalizm ponadto przedkłada interesy własnego narodu nad interesami innych narodów[a], zarówno wewnątrz kraju (mniejszości narodowe lub etniczne) jak i na zewnątrz (narody sąsiednie)[2].