Opera, teatr, jazz nie tylko nad Odrą (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-01-30 11:08 | Zmodyfikowano: 2019-01-30 11:08
A|A|A

André Heller Lopes, reżyser najnowszej inscenizacji Mozartowego 'Don Giovanniego' w Operze Wrocławskiej. Nasz gość pochodzi z Brazylii, kształcił się w Rio de Janeiro i Londynie. Pracuje na kilku kontynentach. Jaki ma pomysł na jedno z najsłynniejszych dzieł operowej literatury? Premiera w lutym. Tłumaczy Kamil Krzywicki.

Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy o planach na 2019 rok, tuż po premierze reżyserskiej 'Wielu demonów' w Teatrze Śląskim. Opowiadamy też o nowym przedsięwzięciu legnickim, czyli 'Polaku mądrym po szkodzie - niewesołym kabarecie do słów Jacka Kaczmarskiego'.

Nowości, które przygotowuje wrocławski Teatr Improkracja, przybliży nam aktor Mateusz Płocha. Improkracja penetruje i prezentuje m.in. 'Nowe wiersze sławnych poetów'. A na jubileuszowy Przegląd Piosenki Aktorskiej w nurcie Off pokaże kolejną premierę.

Aleksandra Kugacz-Semerci o swoim nowym spektaklu pt. 'Nikt (nie) spotyka Nikogo'. Intrygujące? To przeczytajcie ten fragment: 'Spotkanie Innego nie jest już konieczne. Tu tylko Nikt spotyka Nikogo. Tu tylko Nikt stara się Nikogo nie spotkać'. Premiera w Sali Laboratorium Instytutu Grotowskiego 8 i 9 lutego. Wraz z Aleksandrą u nas w studiu także szef Instytutu Jarosław Fret.

Katarzyna Knychalska z Fundacji Teatr Nie-Taki i portalu teatralny.pl. Tematem rozmowy jest konkurs na najlepszy offowy spektakl w Polsce, czyli The Best Off. Znana jest już finałowa czternastka.

Wieczór z Kulturą i Wojciech Siwek z rady artystycznej festiwalu Jazz nad Odrą. Rozmawiamy o programie 55. już edycji (odbędzie się jak zwykle w końcu kwietnia) i słuchamy wybranych gwiazd. Wśród nich przezdolne kobiety jazzu: Jazzmeia Horn, Tia Fuller, Kandace Springs.

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama