Wałbrzyszanka nie obroniła tytułu mistrzowskiego

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-01-29 07:20 | Zmodyfikowano: 2019-01-29 07:20

Urodzona w Wałbrzychu zawodniczka świetnie spisywała się na trasie biegowej, ale zabrakło jej dobrego strzelania. Trzy pudła podczas drugiej wizyty na strzelnicy pozbawiły 21-latkę złota. Kolejny niecelny strzał strzelnicy odebrał, jak się później okazało, miejsce na podium.

Polka miała w sumie cztery niecelne strzały, a do zwyciężczyni Chinki Fanqi Meng straciła 2 minuty 12,8 sekundy. Podium uzupełniły Niemki - Juliane Fruehwirt i Franziska Pfnuer.

W marcu ubiegłego roku Kamila Żuk w estońskiej miejscowości Otepää została mistrzynią świata juniorek w biegu indywidualnym (wygrała z największą przewagą w historii rozgrywania tej konkurencji na tej imprezie) oraz sprincie, a także zdobyła srebro w biegu pościgowym.