Dolnośląskie szpitale wprowadzają zakaz odwiedzin

Gabriela Stefanowicz | Utworzono: 2019-02-04 20:25 | Zmodyfikowano: 2019-02-04 20:26
A|A|A

Fot. Gabriela Stefanowicz

W jeleniogórskim szpitalu obowiązuje zakaz odwiedzin pacjentów przez dzieci do 15. roku życia. Wprowadzono także ograniczenia odwiedzin osób hospitalizowanych. Może je odwiedzić jednorazowo tylko jedna osoba.  - Spowodowane jest to znacznym wzrostem zachorowań na grypę - mówi Zbigniew Markiewicz, dyrektor ds. lecznictwa.

W zeszłym tygodniu w jeleniogórskiej lecznicy zanotowano 168 zachorowań na grypę. To ponad połowa więcej niż miesiąc wcześniej. Dlatego też dyrekcja szpitala zdecydowała o ograniczeniu odwiedzin pacjentów, aż do odwołania. - Wszystkich, którzy maja objawy grypy lub przeziębienia, prosimy o pozostanie w domu - mówiła Monika Kumaczek, naczelna pielęgniarek jeleniogórskiego szpitala.

Zarządzenie dyrekcji szpitala ma charakter bezterminowy, a jego cofnięcie uzależnione jest od tego jak wyglądać będzie sytuacja epidemiologiczna. W przypadku zmniejszenia się infekcji, ograniczenie zostanie natychmiast cofnięte.

Podobne obostrzenia są w szpitalach w Legnicy, Trzebnicy i we Wrocławiu w placówkach przy ul. Kamieńskiego, Borowskiej i Weigla.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama