Markowicz gra Mykietyna, 80. Antykabaret, fakty w teatrze, sztuka w NFM i Małgosi (WIDEO)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-02-13 17:00 | Zmodyfikowano: 2019-02-13 17:00
A|A|A

DAB+Teatr (i nie tylko) w Radiu Wrocław Kultura

Od czwartku do soboty w Instytucie Grotowskiego przegląd spektakli teatru dokumentalnego. W sumie zobaczyć będziemy mogli dziewięć. Kontynuujemy nasze przedfestiwalowe prezentacje. Tym razem odwiedzają nas: Joanna Olejniczak i Marcin Zabielski ('Instrukcja montowania dzieci')

oraz Magdalena Gładysiewicz i Ada Tabisz ('Hercia').

Marcin Markowicz - skrzypek, kompozytor, współzałożyciel i członek Lutosławski Quartet, koncertmistrz orkiestry symfonicznej NFM Filharmonii Wrocławskiej. Przed chwilą wystąpił na koncercie kameralnym w Narodowym Forum Muzyki w duecie z Marcinem Maseckim, za chwilę (22 lutego) usłyszymy w tym samym miejscu, w jego prawykonaniu, Koncert skrzypcowy Pawła Mykietyna, skomponowany specjalnie dla naszego gościa.

Marek Kocot - aktor, librecista, autor, kabareciarz. Jego Antykabaret Dobry Wieczór we Wrocławiu pojawi się - na scenie klubu Vertigo - w środę po raz osiemdziesiąty. Będzie to Antykabaret Olimpijski. A już w zapowiedziach jest kolejny, marcowy, osiemdziesiąty pierwszy - 'Koty w marcu'.

Wieczór z Kulturą, którego gośćmi: Joanna Egit-Pużyńska z warszawskiej Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki i Anna Podsiadły z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Rozmawiamy o wystawie, którą będzie można oglądać w Narodowym Forum Muzyki od 19 lutego, i w ogóle o tzw. kondycji polskiej sztuki i kolekcjonowaniu.

Bożena Kosicka-Piech opowiada o meandrach zawodu malarki, konserwatorki dzieł sztuki i kopistki, zapraszając na wystawę do wrocławskiej Galerii Małgosia.

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama