Daleka podróż zakończona sukcesem

BT, PAP | Utworzono: 2019-02-13 20:54 | Zmodyfikowano: 2019-02-13 21:24

Mistrzynie Polski dobrze zaczęły mecz, ale potem zanotowały kilka strat i najpierw zrobiło się 11:6 dla gospodarzy, a chwilę później po „trójce” Sandry Igueravide 14:8 i słowacki trener polkowiczanek Maros Kovacik poprosił o czas. Przerwa poskutkowała, bo spotkanie się wyrównało i przewaga Rosjanek przestała rosnąć.

W drugiej kwarcie trwała wyrównana walka akcja za akcję. Polski zespół starał się nadal agresywnie bronić i wychodzić pressingiem, co zaczęło przynosić w końcu efekt, bo prowadzenie Nadieżdy malało. Po trafieniu Stylianii Kaltsidou zrobiło się już tylko 26:28. W końcówce tej partii gospodynie odskoczyły ponownie na sześć punktów (33:27), a ich dorobek był prawie taki jak w całym meczu w Polkowicach, kiedy przegrały 36:70.

W trzeciej kwarcie po trafieniu dwóch rzutów osobistych Brionny Jones było już 41:32. Wtedy Kovacik wziął czas. Reprymenda poskutkowała, bo od tego momentu mecz zaczął przechylać się na stronę polskiej ekipy. Rosjanki nie mogły sobie poradzić z agresywną defensywą CCC i przez ponad pięć minut nie potrafiły trafić do kosza. Uczyniła to dopiero na dwie minuty przed końcem tej części spotkania Erica Wheeler, ale wtedy było już 45:43 dla mistrzyń Polski.

Czwartą partię polkowiczanki rozpoczęły ze stratą dwóch oczek (47:49). Oba zespoły zaczęły grać nerwowo, popełniały proste błędy w ataku i miały problemy z punktowaniem. Tak było do stanu 53:53. Do końca pozostawało niewiele ponad trzy minuty, kiedy Temi Fagbenle wykorzystała dwa rzuty wolne, które okazały się kluczem do zwycięstwa. Kilka chwil później jeden wykorzystała Kaltsidou i dwa razy trafiła ponownie Fagbenle. Do końca pozostawała niespełna minuta. Rosjanki starały się grać szybko i rzucać z dystansu, ale nie trafiły już ani razu i koszykarki CCC mogły się cieszyć z wygranej.

Polkowiczanki aby być pewne miejsca w pierwszej czwórce w grupie, muszą wygrać za tydzień u siebie z ZVVZ USK Praga, ale nawet porażka przy korzystnych innych wynikach może im dać awans.

Nadieżda Orenburg - CCC Polkowice 55:59 (18:12, 15:15, 16:20, 6:12)

Nadieżda Orenburg: Erica Wheeler 16, Brionna Jones 11, Ksenia Tichonenko 8, Sandra Igueravide 7, Laura Nicholls 6, Wiktoria Miedwiediewa 3, Anastazja Sziłowa 2, Zhosselina Maiga 2, Tatiana Burik 0, Olga Nowikowa 0;