Walki z potworami pomogły. Uczniowie z dolnośląskich szkół poprawili sportowe wyniki

Gregor Niegowski | Utworzono: 2019-02-15 17:14 | Zmodyfikowano: 2019-02-15 17:16
A|A|A

fot. mat. prasowe

Ponad 9 tysięcy dzieci z 35 szkół na Dolnym Śląsku podjęło wyzwanie i w ciągu niecałego roku starało się poprawić swoje sportowe wyniki. W ramach akcji Aktywne Szkoły MultiSport w 2018 roku uczniowie zmierzyli się z Europejskim Testem Sprawności Fizycznej EuroFit. Wyniki nie były najlepsze, ale wyniki w 2019 roku napawają już optymizmem. Aż 86% szkół biorących udział w programie poprawiło poziom sprawności fizycznej swoich uczniów.

Najbardziej podciągnęły się dzieci z Kobierzyc. Renata Jastrzębska, nauczyciel w szkole podstawowej im. Polskich Odkrywców i Podróżników w Kobierzycach, nie spodziewała się pierwszego miejsca:

Podium uzupełniły dwie szkoły z Głogowa.

Na czym polega Europejski Test Sprawności Fizycznej EuroFit? Składa się z 9 prostych ćwiczeń (m.in. skoku w dal z miejsca, próbie równowagi czy zwisie na drążku).

- Przed wykonaniem każdego z ćwiczeń na specjalnych multimedialnych ekranach pojawiał się potwór, którego można było pokonać, poprawnie wykonując zadanie - mówi Jakub Kalinowski z Fundacji V4Sport:

Z badań przeprowadzonych w ramach projektu wynika, że 79% uczniów szkół podstawowych uważa, że ruch to dobra zabawa. Jednocześnie jedynie 24% dzieci w Polsce ćwiczy co najmniej godzinę dziennie i spełnia zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama