Cuprum bez szans w starciu z ZAKSĄ

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-02-20 20:31 | Zmodyfikowano: 2019-02-20 20:32

Spotkanie mocnym akcentem otworzyli siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Już w pierwszym ustawieniu z Łukaszem Wiśniewskim w polu serwisowym zbudowali kilkupunktową przewagą. Środkowy wicemistrzów Polski nie dawał większych szans przyjmującym Cuprum, a kolejne kontrataki wykorzystywali Łukasz Kaczmarek z Rafałem Szymurą. Lubinianie po ataku Wachnika zdołali przerwać zła passę jednak nie na długo. ZAKSA wrzuciła kolejny bieg i przy stanie 1:6 trener Fronckowiak musiał ratować się przerwą na żądanie. Po wznowieniu rywalizacji sytuację Cuprum poprawił nieco Jakub Wachnik, niezmiennie jednak to ekipa Andrei Gardiniego dyktowała warunki uzyskując pięciopunktową przewagę. Lubinianie grali zrywami, celne zagrania w ataku przeplatając błędami własnymi. Goście grali stabilniej w ataku mając dwie pewne opcje - Łukasza Kaczmarka i Aleksandra Śliwkę. Cuprum przegrywało już 14:20 i do końca seta zdobyło jeszcze tylko cztery punkty.

Druga partia była zdecydowanie bardziej wyrównana. Gospodarze nie pozwolili rywalom odskoczyć tak szybko jak w poprzednim secie. Skuteczne zagrania Śliwki i Szymury pozwoliły liderom PlusLigi objąć prowadzenie 13:9. Potem ZAKSA utrzymywała trzypunktową przewagę i choć w końcówce jej siatkarze popełniali błędy własne to zdołali utrzymać korzystny wynik i skończyło się na 25:22 dla gości.

Taki sam wynik był w trzecim secie, który zaczął się podobnie jak pierwszy - od falstartu Cuprum. Lubinianie przegrywali 1:5. W końcówce zdołali odrobić straty i doprowadzić do remisu 21:21. Bardzo dobrze wśród gospodarzy spisywał się wtedy Igor Grobelny. W decydujących momentach jednak znów Śliwka i Szymura rozdawali karty i to ZAKSA cieszyła się ze zwycięstwa 25:22.

Na MVP spotkania wybrano przyjmującego gości - Aleksandra Śliwkę.

Cuprum Lubin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (18:25, 22:25, 22:25)

Cuprum Lubin: Luke Smith, Przemysław Smoliński, Maciej Gorzkiewicz, Jakub Wachnik, Mariusz Marcyniak, Jakub Ziobrowski - Jędrzej Gruszczyński (libero) – Kert Toobal, Bartłomiej Zawalski, Adrian Patucha, Igor Grobelny, Filip Biegun, Damian Boruch.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Aleksander Śliwka, Łukasz Wiśniewski, Łukasz Kaczmarek, Rafał Szymura, Mateusz Bieniek, Benjamin Toniutti – Paweł Zatorski (libero) – Przemysław Stępień, James Shaw.