Skowronki i szpaki zapowiadają wiosnę w Legnicy

Andrzej Andrzejewski, el | Utworzono: 2019-02-23 14:39 | Zmodyfikowano: 2019-02-23 14:53
A|A|A

Fot: archiwum radiowroclaw.pl

Szukanie wiosny w drugiej połowie lutego może się wydawać mało prawdopodobne. A jednak natura rządzi się swoimi prawami. - Pojawiły się oznaki końca zimy - wyjaśnia Krzysztof Strynkowski, przyrodnik związany z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska. - Bociany są na trasie. Powinny być przed 19 marca. Natomiast już słychać skowronki, już można zaobserwować szpaki, czyli te ptaki, które rzeczywiście są symbolami wiosny - tłumaczy.

Obawa, że przyjdzie fala przymrozków jest. Natomiast te ptaki na pewno się odnajdą, bo tego typu zjawiska nie są czymś nadzwyczajnym. Wbrew pozorom temperatura nie jest najgorszą rzeczą, która ptaki może spotkać, tylko długotrwały brak dostępu do pokarmu. A tutaj nam to nie grozi, w związku z tym poradzą sobie - dodaje Strynkowski:

Ornitolodzy zwracają uwagę, że od kilku lat ptaki, które zimę spędzają w cieplejszych krajach, wracają do nas coraz wcześniej. Prawdopodobnie ma to związek z postępującym ociepleniem klimatu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama