Bogdan Zdrojewski może nie wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Malwina Gadawa, GN | Utworzono: 2019-03-01 06:50 | Zmodyfikowano: 2019-03-01 06:52
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Jeśli parlament - to wyłącznie europejski - Bogdan Zdrojewski ponownie chce zostać posłem w Brukseli. Jego start w majowych wyborach nie jest jednak przesądzony. Polityk deklaruje jednak, że start w krajowych wyborach go nie interesuje:

Do tej pory wydawało się, że Zdrojewski miejsce na liście ma pewne. Jego start stoi jednak pod dużym znakiem zapytania. Według koalicyjnych ustaleń liderem listy może być Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej. Do startu szykuje się także senator Jarosław Duda, szef dolnośląskich struktur Platformy i bliski współpracownik Grzegorza Schetyny. Jak mówi Duda przyszłość Zdrojewskiego jest niepewna:

Duda mówi Radiu Wrocław, że przyszłość Zdrojewskiego będzie zależała od kilku czynników:

Wieloletni prezydent Wrocławia przyznaje, że czeka na decyzję partii:

Na liście Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego mają się znaleźć jeszcze m.in. była posłanka Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła i posłanka PO Izabela Katarzyna Mrzygłocka z Wałbrzycha.

Lista kandydatów Koalicji do Parlamentu Europejskiego ma być znana do 10 marca.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Anna
2019-03-12 09:16:34
z adresu IP: (136.173.xxx.xxx)
Ocena: 9
Jeśli Zdrojewski to trzecia liga to wszyscy jego konkurenci nie mieszczą sie nawet w okręgówce. Dla mnie to jedyny polityk Dolnego Śląska klasy europejskiej. Poza jeszcze Władkiem Frasyniukiem już nikogo nie mamy. Ale Władysław już tylko jest komentatorem.
~woj
2019-03-02 10:17:29
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -8
Przykre jest to, że trzeba ciągle brakuje elit, bo tacy Zdrojewscy to 3 liga.
~Czerwoni
2019-03-02 00:07:36
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ludzie którzy głosują na złodziei i zdrajców nie są ich ofiarami. Są ich wspólnika.
~Elka
2019-03-01 18:27:12
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 7
Tylko Zdroju! Duda niech pokaże jakie do tej pory zdziałał dla regionu cuda!
~Lucek
2019-03-01 18:19:04
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -3
Żarty jakieś?! Chcecie zamienić Dudę na Zdrojewskiego? Parodia. Własne interesy ponad idee, ta partia się kończy. A kiedyś na Was głosowałem. Na Zdroja nadal będę, ale nie na PO, KE, KO czy inne zlepki.
~Paweł
2019-03-01 15:11:44
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: -5
Pan Zdrojewski ma moje pełne poparcie, ale w wyborach do Sejmu. Jego doświadczenie i wiedza będą w przyszłym parlamencie bardzo istotne.
~Karol
2019-03-01 15:00:11
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 6
Płakać nie będziemy. A tak w ogóle to trochę ambicji i honoru p.zdrojewski.
~Anna
2019-03-01 14:00:56
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 10
Platforma bez Zdrojewskiego ? Taki byt nie ma prawa zaistnieć. Przynajmniej we Wrocławiu. Nie wierze w aż taki błąd !
~Paulina
2019-03-01 13:49:18
z adresu IP: (91.217.xxx.xxx)
Ocena: 9
Brak Zdrojewskiego to koniec PO i jej szans na sukces w jakichkolwiek wyborach. Nie znam Dudy, słabo Ochojską, ale jak jest taka lokomotywa, jak były prezydent, minister to jedynie ktoś kompletnie bez rozumu może proponować inne rozwiązania. A może to specjalnie?
~Gość
2019-03-01 13:42:02
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: -29
Pół warszawki Schetyna porozrzucał po całej Polsce. Tu Ochojska. Jak jeszcze zabraknie Zdroja to nie tylko będzie skandal, ale też zapowiedź porażki jesienią.
~Alek
2019-03-01 13:24:46
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -23
Dokładnie ! Jak widać ktoś z partii sie uwziął bo cche dobrac się do kasy. Szkoda człowieka, szkoda prezydenta! Trzymmy kciuki cała rodziną :) Alek!
~Slawek
2019-03-01 13:12:48
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: -1
Hapacz kasy nie rezygnuje...
~Netiu
2019-03-01 12:57:19
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 5
Nienawidze upartyjnienia. Nie wim komu to służy. Zostawcie Zdrojewskiego w PE i tyle... Po co jakies nieznane nikomu nazwiska? Kim jest Ochojska we Wroclawiu?
~Czerwony Bastion
2019-03-01 12:52:00
z adresu IP: (46.77.xxx.xxx)
Ocena: 9
Lewacki -wybierze każdego którego wskaże Komitern.
~Allo
2019-03-01 12:43:04
z adresu IP: (37.128.xxx.xxx)
Ocena: -21
Senator Duda to najlepszy wybór, pan minister Zdrojewski powinien wrócić do pracy w kraju, bo po niszczycielstwie rządu czas odbudować pozycję polskiej kultury. Zresztą, do Sejmu na pewno by go wybrano, więc do boju!
~Rahbar
2019-03-01 12:38:39
z adresu IP: (87.248.xxx.xxx)
Ocena: -18
Pan Duda jest osobą, która od wielu lat dba o rozwój Wrocławia. Wraz z panią Janiną są idealnymi kandydatami do Europarlamentu. Nie rozumiem tylkp czemu musi być tyle hejtu...
~BennyBenassi
2019-03-01 10:42:53
z adresu IP: (136.173.xxx.xxx)
Ocena: 20
Schetyna, po co Ci to? Naprawdę chcesz zatopić PO pseudo-pomysłami z Dudą zamiast Zdrojewskiego? Lepsza mniejsza partyjka, ale własna?
~Yanosik
2019-03-01 10:42:09
z adresu IP: (81.219.xxx.xxx)
Ocena: 0
Malva, gratulacje!!
~Oburzony
2019-03-01 10:36:56
z adresu IP: (136.173.xxx.xxx)
Ocena: 18
Skończcie z tą telenowelą! Zdrojewski z Ochojską i macie super wynik! Po co te kombinacje z Dudą?
~Hanka
2019-03-01 10:18:16
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 20
Brak Zdrojewskiego na 1 to pomysł podobny do tego, że Ujazdowski na prezydenta Wrocławia. Wiele można wytknąć Schetynie, ale nie to, że chce powtarzać takie błędy. Mam nadzieję, że nie przesadzi wroclawian z lokomotywy jaką jest Zdrojewski do jakiejś drezyny.
~Paweł
2019-03-01 09:22:29
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 26
A PiS się cieszy i zaciera ręce, że się sami w PO wycinacie.
~Amelia
2019-03-01 09:15:26
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 14
Pan Duda albo jest dogadany z Panem Schetyna, albo jest wyjatkowo butny i mam nadzieję, że go to zgubi. Europoseł Zdrojewski to jeden z nielicznych polityków o którym można powiedzieć, że jest człowiekiem pracowitym i kulturalnym. Trzymam za niego kciuki! My wyborcy czekamy!
~Jacek
2019-03-01 08:58:23
z adresu IP: (89.72.xxx.xxx)
Ocena: 22
Tylko Zdrojewski! Co oni kombinują? Dlaczego choćby rozważają zmianę najlepszego kandydata!? Chce głosować na naszego prezydenta!
~Ala
2019-03-01 08:55:41
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 19
a ja tam widzę Pana w Brukseli. To najlepszy reprezentant nas! Tak czy inaczej trzymam kciuki. Nie wiem kto to ten Duda, ale o co mu chodzi?
~DonTadeo
2019-03-01 08:53:44
z adresu IP: (83.144.xxx.xxx)
Ocena: 17
Hmmm. Bez sensu, ja rozumiem osobiste aspiracje pana Dudy, ale bez przesady... wyższe dobro ważniejsze czyli Polska! Tylko Zdrojewski na jedynce.
~Maria
2019-03-01 08:35:20
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 24
Panie Zdrojewski - niech Pan odejdzie z PO!! To jest jedna wielka banda i klika!! Szkoda takich ludzi jak Pan między taką miernotą! Pozdrawiam serdecznie, wrocławianka
~WROClove
2019-03-01 08:34:47
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ludziska przestańcie sie kompromitować, poseł to nie ZAWÓD ! Gdzie honor, godność, przyspawali was do koryt ? Zejdźcie ze sceny politycznej, na wasze miejsca jest potężna ilość ludzi młodych, dobrze wykształconych, wy jesteście jak stare odgrzewane kolety , i tym samym nie motywujecie żeby w ogóle na wybory pójść !
~Jan
2019-03-01 08:31:19
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 25
Pewna wygrana PiS-u niestety... Grzegorz S. zrobi ogromny błąd rezygnując z mocnej 1 , jaką byłby Zdrojewski. To kompromitacja dla PO. Już na was nie zagłosuję!
~Wrocławianin
2019-03-01 08:28:11
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 23
Źle się dzieje... Jeśli PO usunie p.Zdrojewskiego z listy to będzie strzał w kolano i pewna przegrana PO!. Czy ktoś zna Pana Dudę?
~Anatol
2019-03-01 08:20:07
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 19
Ja wspieram Pana Prezydenta! Najważniejsze to mieć dobrych ludzi w Brukseli. Pan od lat dobrze nas reprezentuje! Jestem za!
~polka
2019-03-01 07:45:42
z adresu IP: (195.140.xxx.xxx)
Ocena: -12
PANIE ZDROJEWSKI NIE JEST PAN JUŻ TYM POLITYKIEM JAK PIERWSZY RAZ WYBIERALIŚMY PANA NA PREZYDENTA,TERAZ LICZY SIĘ STANOWISKO KASA, NIE POLACY I OBYWATEL, ŁOBUZUJE PAN W GRUPIE PO RAZEM Z GRUPA TUSKA-NIE ŁADNIE