Mieszkańcu, płać i płacz. Wrocław planuje powiększenie strefy płatnego parkowania? [ZOBACZ MAPĘ]

| Utworzono: 2019-03-01 10:15 | Zmodyfikowano: 2019-03-01 10:17
A|A|A

(fot. Andrzej Owczarek)

Łącznie powstałaby ponad dwukrotnie większa strefa niż dotychczas. Projekt uchwały trafi w marcu pod głosowanie rady miasta. Tomasz Stefanicki z urzędu miejskiego podkreśla jednak, że ostatnie zdanie będzie należeć w tej kwestii do poszczególnych rad osiedli:

Pieniądze pochodzące z opłat parkingowych miałyby być przeznaczone na niewielkie prace – wymianę nawierzchni na odcinkach jezdni czy remonty chodników. Zapłacilibyśmy jak w obecnej strefie "C" – pierwsza godzina kosztowałaby 2 złote. Co o pomyśle sądzą wrocławianie?

Według projektu uchwały, podrożeje również abonament dla drugiego posiadanego samochodu.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~PP3
2019-03-02 23:44:31
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -7
Pomysł z śródmieściem z dupy kompletnie. Kto na śródmieściu w okolicach nowowiejskiej parkuje jak nie jest mieszkańcem? Tam nie ma po co przyjeżdżać jeśli tam nie mieszkasz czyli nic to nie rozwiąże. Nie ma tu żadnego biurowca supermarketu nic... Ja osobiście mieszkam dosłownie 50 metrów za tą strefą więc skończy się pewnie tak ze nie będę mógł wykupić biletu bo pod domem mam za darmo a wszyscy będą się wpierdzielać na darmowy parking u mnie pod domem.
~nack
2019-03-02 23:43:13
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: -1
Bo jeszcze za mało podatków płacimy. Zwiększyć strefy płatnego wszystkiego i podatki za posiadanie czegokolwiek.
~Wrocławianka
2019-03-02 16:49:06
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
I dobrze. Tańsza, sprawna komunikacja i bardzo drogie parkowanie. Jak w cywilizowanych krajach.
~Marcin
2019-03-01 20:16:41
z adresu IP: (178.165.xxx.xxx)
Ocena: -2
Bardzo dobry pomysł. Tylko Parkowa ty powinny być tańsze i prostsze w obsłudze.
~jakM
2019-03-01 19:25:11
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 14
Bardzo dobrze Śródmieście zawalone jest zaparkowanymi samochodami stoją nawet na chodnikach nie ma jak chodzić niszczą te chodniki . Opłata przyda się na naprawę. Również sprowadzają samochody na sprzedaż i blokują miejsca parkingowe, a mieszkańcy nie mają gdzie parkować.
~PLhhhh
2019-03-01 15:01:54
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 3
Wprowadźcie strefę płatnego parkowania w Łanach a nie we Wrocławiu.
~wroc
2019-03-01 14:55:10
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 15
Chcę powtórki wyborów we Wrocławiu w trybie pilnym!
~nemo
2019-03-01 14:42:20
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 22
No to se wybraliście prezydenta.......
~Polak
2019-03-01 13:53:12
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 8
Miasto jest zadłużone na ok 2 mld zł a kolejny prezydent z namaszczenia poprzednika zapewne nie zwolni z pracy całych biur dworu. Nie zwolni dyrektorów departamentów. Pojedziesz innej dzielnicy do centrum to zapłacisz...
~olop
2019-03-01 13:35:02
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 10
Mieszkańcy nie płacą w strefie płatnego parkowania. Płacą przyjezdni. Mieszkańcy za drobną opłątą rzędu 150 zł rocznie wyrabiają przepustkę. Dzięki strefie płatnego parkowania mają miejsce pod domem bo strefa wyrzuca z osiedla parkujących przyjezdnych. Odkąd mam pod domem strefę mam gdzie parkować.
~andrzejm
2019-03-01 13:21:00
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: 15
Tak się kończy głosowanie bez zastanowienia na kota w worku czyli Sutryka. Miasto ma być dla wszystkich przyjazne, dla pieszych , rowerzystów i kierowców. A jak na razie władze miasta próbują sekować kierowców, a alternat brak. Może najpierw akcja budowy nowych miejsc parkingowych jakiś sensowny plan komunikacji kołowej i jej rozładowania w centrum Wrocławia. Przed urzędem miejskim ładny parking podziemny, ale na to wychodzi, że dla urzędników nie dla interesantów, to pokazuje jaki jest system myślenia władz Wrocławia.
~Ryszard P.
2019-03-01 13:04:33
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: -5
@ IP: (91.102.xxx.xxx) - Jesteś urzędasem miejskim i tak musisz czy jakieś nieszczęście Cię spotkało w życiu, że tak ludzi traktujesz z pogardą ?
~WROClove
2019-03-01 12:35:28
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 0
Kiedy termin spotkania członków, kolegiów, przedstawicieli,urzędników, radnych, różnych komisji itd , odnośnie bezpłatnej komunikacji dla mieszkańców Wrocławia ? Były jakieś konsultacje z mieszkańcami ? Wolne żarty.
~test
2019-03-01 12:32:27
z adresu IP: (91.102.xxx.xxx)
Ocena: 0
bb
~redaktory nie kumają :)
2019-03-01 12:28:04
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 10
Ktoś chyba z szanownych dziennikarzy nie zrozumiał po polsku: :) projekt jest po to, aby właśnie mieszkańcy mogli zaparkować na preferencyjnych warunkach pod swoim domem w lokalizacjach, które teraz są oblegane przez innych. Dwa to nie oznacza, ze strefy tam powstaną a będą mogły powstać jeśli zawnioskuje o nie np. Rada Osiedla!
~Osiedlowy
2019-03-01 11:32:46
z adresu IP: (185.165.xxx.xxx)
Ocena: 4
W końcu!!!!!!!!!
~520
2019-03-01 11:32:27
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 8
Zacznijcie się kąpać częściej niż raz w tygodniu , zamiast maskowania się dezodorantami, a przesiadam się na MPK 9
~pks
2019-03-01 11:11:41
z adresu IP: (212.106.xxx.xxx)
Ocena: -1
kolejny idiotyzm, w okolicy brzeskiej totalny brak miejsc parkingowych a co jakiś czas kretyńskie decyzje jak nie narożniki obstawione słupkami to inna blokada, budynków przybyło a gdzie miejsca parkingowe !!!, podwórka obstawione, wszelkie możliwe miejsca zajęte, to jest koncepcja poprawy, a teraz opłata za co za brak możliwości zaparkowania po pracy ????
~Nie narzekajcie
2019-03-01 11:09:20
z adresu IP: (91.102.xxx.xxx)
Ocena: 12
Jak dla mnie bardzo dobrze - w końcu będzie się można wybrać do centrum i zaparkować przy ulicy, a nie szukać miejsca po galeriach. Spróbujcie np. zaparkować przy Grunwaldzkiej (ulicy, nie osi) - wszystko zastawione, bo dla studentów podróż MPK najwyraźniej uwłacza ich godności. Zresztą widać to wszędzie, gdzie mieszkają studenci - ze swoich wioch nie przyjeżdżają przecież Polbusami czy innym PKP, tylko samochodami. A potem te graty blokują tygodniami miejsca parkingowe.
~Stop podwyzkom i lgbt!
2019-03-01 11:09:07
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 16
Trzeba sie bylo sie przy urnach zastanowic wszyscy antyPiS a bedzie gorzej niz z dutkiewicza to samo co w Warszawie sutryk dba o koty i lgbt a zdykly wrocławianim niech placi.Tutaj tylko referendum o odwolanie prezydenta cos zdziala zjednoczmy sie!
~Komentarz został usunięty
2019-03-01 10:47:11
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: -9
Komentarz został usunięty
~Kierowca
2019-03-01 10:45:50
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: -3
Panie Prezydencie! Genialny pomysł. Następnym krokiem powinno być wprowadzenie płatnej strefy od okolic Jeleniej Góry, przez Oleśnicę, aż po Rawicz. Albo lepiej od razu do Koszalina. Kierowcy pozdrawiają.
~Charlie
2019-03-01 10:39:46
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 13
Wprowadzić strefę w całym Wrocławiu. Abonament roczny dla mieszkańców. Nie mieszkańcy niech płacą na godziny.