Zabrakło niewiele. CCC Polkowice za burtą Euroligi

WK, PAP | Utworzono: 2019-03-08 21:54

Spotkanie w Polkowicach miało zupełnie inny przebieg niż jednostronny mecz w Kursku. Mistrzynie Polski walczyły do samego końca, ale musiały uznać wyższość naszpikowanej międzynarodowymi gwiazdami drużyny Dynama, mistrza Euroligi z 2017 r.

Pierwsze minuty należały do zespołu gospodyń, które po akcjach Jasmine Thomas i Temi Fagbenle prowadziły 7:0, 11:4, a po pierwszej kwarcie 18:6.

W drugiej odsłonie Rosjanki nadal nie potrafiły znaleźć sposobu na dobrze funkcjonująca ekipę trenera Marosa Kovacika. CCC miało przewagę i prowadziło nawet 34:21 w 14. minucie po rzucie Thomas.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Koszykarki Dynamo zaczęły lepiej bronić i z każda akcją mistrzyniom Polski zdobywanie punktów przychodziło coraz ciężej. Po niespełna dwóch minutach gry na tablicy, po rzucie Amerykanki Breanny Stewart, pokazał się pierwszy remis 41:41. Potem były kolejne (43:43, 55:55) i zacięta walka o każdą piłkę. Po 30 minutach polkowiczanki były minimalnie lepsze (60:55).

Decydującą czwartą kwartę silniejsze fizycznie koszykarki z Kurska wygrały 25:17, choć na samym początku Polkowice prowadziły aż 62:55. Emocje były jednak ogromne, a kibice CCC dopingowali swoje zawodniczki do końcowych sekund.

Na trzy i pół minuty przed końcem minimalną przewagę dała Dynamo Amerykanka Natasha Howard (71:70). Potem zespół prowadzony przez hiszpańskiego trenera Lucas Mondelo miał cztery punkty przewagi 75:71, bo zmęczone twardą defensywą mistrzynie Polski pudłowały.

Dwa razy w ostatnich 67 sekundach polkowiczanki trafiły jednak zza linii 6,75 m - najpierw Temi Fagbenle (74:75), a na 14,7 s przed końcem najlepsza na parkiecie Thomas po rzucie oddanym z bardzo trudnej pozycji (77:79). Doświadczone zawodniczki Dynamo nie myliły się jednak z linii rzutów wolnych i nie pozwoliły sobie odebrać wygranej dającej im przepustkę do turnieju finałowego Euroligi.

CCC Polkowice - Dynamo Kursk 77:81 (18:6, 21:27, 21:23, 17:25)

CCC Polkowice: Jasmine Thomas 24, Temitope Fagbenle 23, Tiffany Hayes 19, Johannah Leedhman 6, Styliani Kaltsidou 4, Weronika Gajda 1, Agnieszka Kaczmarczyk, Karolina Puss;

Dynamo Kursk: Breanna Stewart 28, Epiphanny Prince 18, Natasha Howard 17, Sonja Petrovic 15, Quanitra Hollingsworth 2, Anna Cruz 1, Marta Xargay, Tatiana Vidmer.