Rozmowa Dnia: Jacek Sutryk: Ostrzegam! Pomysł ewentualnej zmiany szefa lotniska to wypowiedzenie mi wojny

Dariusz Wieczorkowski, dwie | Utworzono: 2019-03-13 08:45 | Zmodyfikowano: 2019-03-13 08:45
A|A|A

(fot. Andrzej Owczarek)

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk w Rozmowie Dnia Radia Wrocław podkreślił, że gmina na pewno nie zgodzi się na zmianę prezesa.

W spółce, która zarządza lotniskiem samorząd województwa z państwowym LOT-em, mają w sumie ponad 50 proc. udziałów. Pozostałe udziały należą do gminy Wrocław.

ZAPYTALIŚMY TAKŻE PREZYDENTA m.in. o:
- audyt spółek miejskich;
- zmiany w MPK;
- zarobki zarządów w spółkach;
- walkę ze smogiem;
- buspasy;
- kartę LGBT;
- strajk nauczycieli;
- kolej aglomeracyjną;

Za Panem ponad 100 dni prezydentury. Coś pana zaskoczyło w tym czasie?

Nie, pracuję od przeszło 12 lat dla samorządu, robię wiele projektów dla mieszkańców. Tempo pracy jest, jakie było, a nawet większe i sprawia mi to satysfakcję. Pierwszych sto dni to dobre dni, rozkręcamy się - kadencję mamy 5-letnią, myślę, że wiele uda się zrobić.

Jednym z zadań, jakie sobie Pan wyznaczył do zrealizowania, jest audyt miejskich spółek. Jakie wnioski?

Zapowiedziałem, że będę przeprowadzał audyt, czy też monitoring, bo słowo audyt nie zawsze się dobrze kojarzy. Chodziło mi o to, by poznać kondycję wrocławskich spółek i wyciągnąć z tego pewne wnioski i jestem właśnie w takcie wyciągania wniosków i dokonywania pewnych zmian personalnych - to uwaga dla wszystkich, którzy uważali, że Jacek Sutryk będzie prostą kontynuacją Rafała Dutkiewicza. Otóż tak nie jest - ja także buduję swój zespół ludzi, którzy będą w stanie odpowiadać na potrzeby społeczne, które zdefiniowałem w trakcie rozmów z mieszkańcami. W tym procesie jesteśmy, ale to nie piekarnia, tu potrzeba troszeczkę czasu, ale pierwsze wnioski już za nami. Generalnie chciałbym, żeby spółki miejskie w jeszcze większym stopniu niż dotychczas służyły realizacji różnych celów miejskich. Tego będę oczekiwał, a nawet powiem mocniej - tego będę wymagał od prezesów tych spółek.

Wzmocnił pan m.in. MPK Krzysztofem Balawejderem. Szykują się kolejne zmiany?

Bardzo się z tego cieszę, bo zapowiedziałem, że transport publiczny to dla mnie priorytet przez najbliższe 5 lat - i tak powinno być przez kolejnych 5, w następnej kadencji. Powinniśmy podnosić jakoś i standard tych przewozów, stwarzać system zachęt, by wrocławianie częściej korzystali z komunikacji publicznej. Krzysztof Balawejder ma wieloletnie doświadczenie w pracy w transporcie, przez wiele lat zarządzał Polbusem, myślę, że będzie stanowił świetny tandem z prezes Szczepańską, z którą już dzisiaj przygotowaliśmy bardzo duży pakiet - na ponad miliard złotych - zamian w komunikacji miejskiej. Myślę, że wrocławianie z czasem odczują to mocno.

Chce pan też renegocjować kontrakty w zarządach. Ile pana zdaniem powinien zarabiać prezes spółek miejskich?

Nie wiem, ile dokładnie, przede wszystkim chodzi o to, żeby to byli fachowcy. Jeżeli ktoś jest fachowcem i dobrze służy miastu, to powinien też uczciwie zarabiać. Natomiast uważam, że w niektórych przypadkach wynagrodzenia mogłyby być niższe, stąd pojawił się pomysł i będę go konsekwentnie realizować, by w niektórych przypadkach te wynagrodzenia obniżać - i to już się dzieje.

Gazeta Wyborcza informuje dziś o zmianach w zarządzie wrocławskiego lotniska. Jarosława Wróblewskiego na stanowisku wiceprezesa zastąpiła Agata Granatowska. Prasa sugeruje, że być może ze stanowiskiem będzie się musiał pożegnać także prezes lotniska Dariusz Kuś. Niepokoją pana te informacje?

Chciałbym powiedzieć to bardzo mocno - mam nadzieję, że Dariusz Kuś nie straci stanowiska, jest prezesem od wielu lat, doskonale rozwinął i rozwija port lotniczy. Ostrzegam - mówiąc wprost - przed tego typu pomysłami. Jakakolwiek zmiana i propozycja zmiany jest wypowiedzeniem mi wojny. Jeżeli ktoś chce w tym zakresie z prezydentem Wrocławia się zetrzeć, bardzo proszę. Port lotniczy świetnie się rozwija, myślę, że mieszkańcy i turyści to widzą. Uznaję fakt, że nie jesteśmy jako miasto większościowym udziałowcem, są inni, stąd te zmiany, o których pan powiedział, natomiast raz jeszcze przestrzegam przed jakimikolwiek innymi zmianami - one nie będą służyły lotnisku, miastu, a będą odsłaniały prawdziwe intencje niektórych osób.

Jak się układa w takim razie współpraca z nowymi władzami samorządu? Oprócz deklaracji o konieczności współpracy, coś konstruktywnego się zadziało?

Rozmawiamy. Nawet wczoraj rozmawiałem z marszałkiem Przybylskim. Rozumiemy doskonale, że nie ma dynamicznego rozwoju miasta bez rozwoju województwa i na odwrót. Jesteśmy w tej szczęśliwej sytuacji, że mamy jedną, świetnie rozwijającą się metropolię. Powinniśmy myśleć o rozwiązaniach aglomeracyjnych, także na razie ta współpraca układa się dobrze i chciałbym, żeby tak zostało.

Jest szansa na konkretne działania na rzecz kolei aglomeracyjnej?

To jest ten temat, który z całą pewnością jest funkcją współpracy samorządu województwa z samorządem gminnym i PKP - mówiąc w wielkim skrócie. Akurat w tym trójkącie doszliśmy do porozumienia (...) Rozmawialiśmy z prezesami PKP, z samorządem województwa, chcemy aby dworzec świebodzki miał ponownie funkcję kolejową. Mam nadzieję, że niedługo uda nam się przedstawić plan rewitalizacji tej przestrzeni i powrotu pociągów.

Do Wrocławia wjeżdża codziennie 250 tys. samochodów, miasto się dusi. Ma pan pomysł jak to rozwiązać?

Odwołuje się do badań ruchu, które zrobiliśmy i rzeczywiście one to pokazują - te auta wjeżdżają spoza Wrocławia (...) Dlatego tak ważne są zadania aglomeracyjne w kontekście wspólnego transportu. Ale to musi się dziać na styku między gminami. Samo miasto Wrocław nie będzie w stanie tego tematu załatwić - musi być aktywność pozostałych samorządów. Dlatego upominam się od czasów kampanii, by w Polsce wrócić do tematu ustawy aglomeracyjnej, która będzie wymuszała tego typu współpracę międzygminną.

W poniedziałek w studiu Radia Wrocław rozmawialiśmy prawie przez godzinę o smogu, aktywiści mówili, że tempo wymiany kopciuchów jest, mówiąc delikatnie, niewystarczające. Coś się zmieni niebawem?

Chciałbym, żeby się zmieniło, ja też nie do końca jestem zadowolony z tempa tych zmian, ale trzeba pamiętać, że to są niezwykle trudne sprawy. Zależy mi na tym nie tylko jak prezydentowi, ale też jako mieszkańcowi. Ale to jest funkcją naszego wspólnego działania. Oczywiście, służby prezydenta mają duży udział w wymianie pieców - choćby w lokalach komunalnych, ale za każdym razem musi się to dziać przy udziale mieszkańców. Mamy program Kawka, na który daliśmy w tym roku 15 mln zł. Powiedziałem, że każdy wniosek o wymianę pieca zostanie dofinansowany, przygotowałem - jeszcze jako dyrektor departamentu spraw społecznych - program osłonowy, który ma pomagać i zachęcać tych, którzy się boją, że będą mieli wyższe rachunki - to wszystko się dzieje. Teraz chcę powołać specjalnego pełnomocnika, którego zadaniem będzie przygotowanie szybkiego i skutecznego programu wymian pieców. Jesteśmy po tej samej stronie, chodzi nam o to samo - z całą pewnością potrzebujemy większej dynamiki działań.

Czy wzorem Warszawy, we Wrocławiu przybędzie buspasów?

To rymuje się z tym, co powiedziałem na początku - chcę dać wrocławianom dobry transport zbiorowy. Jeżeli ma być szybki, trzeba stwarzać okazję do tego, żeby tramwaje i autobusy jeździły buspasami i torowiskami. To się dzieje. Dwa tygodnie temu zapowiedziałem kolejne rozwiązania - m.in. na Krakowskiej, Borowskiej, Grabiszyńskiej, Krzywoustego będziemy przygotowywać osobny buspas. Wszystko po to, żeby ta komunikacja była atrakcyjna.

Zostańmy na chwilę przy stolicy kraju - Wrocław doczeka się karty LGBT?

Jestem umiarkowanym zwolennikiem podpisywania wszelkiego rodzaju deklaracji i uczestniczenia w marszach i pochodach - to się często ze sobą wiąże, ale chciałbym w jakiś sposób wytłumaczyć Rafała Trzaskowskiego, którego znam i którego cenię i który z całą pewnością miał dobre intencje. W treści tego dokumentu są zapisy, z którymi większość z nas się zgadza - ta karta mówi o otwartości, tolerancji, potrzebie działań antydyskryminacyjnych. Jest niuans dotyczący edukacji seksualnej i on budzi duże wątpliwości i jest szeroko komentowany, bardzo często w kołtuńskim stylu - i to mi się bardzo nie podoba. Natomiast sama idea jest bardzo ważna - by mówić o tolerancji, otwartości, o potrzebie działań antydyskryminacyjnych. Jeżeli rząd polski ma pretensje do Rafała Trzaskowskiego o to, że podpisał tę kartę, to proponuję, by rząd polski przejrzał podstawę programową o edukacji seksualnej. Jeżeli ta podstawa byłaby dobrze przygotowana, to podczas lekcji wychowania do życia w rodzinie moglibyśmy w normalny sposób o tym mówić, nie trzeba by było żadnych dodatkowych dokumentów podpisywać. Ja natomiast, identyfikując się z wieloma treściami tego dokumentu, nie zamierzam go podpisywać.

Pozostając przy edukacji - czy Wrocław jest przygotowany do ewentualnego strajku nauczycieli?

Rozmawiamy w poszerzonym gronie - z przedstawicielami związków, kuratorem. Do 25 marca trwa referendum, 28 dowiemy się prawdopodobnie, w jakiej skali będzie protest. Ja się identyfikuję z postulatami tego środowiska. We Wrocławiu to grupa ponad 10 tys. osób. Piłeczka jest po stronie państwa polskiego. Skoro państwo potrafi znaleźć pieniądze - co jest pewnie ważne - na projekty społeczne, to znajdzie także pieniądze dla polskich nauczycieli, którzy rzeczywiście zarabiają skandalicznie mało. Ja już dzisiaj mogę złożyć deklarację, że jeżeli tylko państwo polskie wywiąże się z pewnych deklaracji i obietnic, to my także - jako samorząd - będziemy zwiększyć dodatki dla nauczycieli - ale to nie może zastąpić podniesienia płacy zasadniczej. Mam nadzieję, że do strajku nie dojdzie i że rząd stanie na wysokości zadania.

POSŁUCHAJ ROZMOWY DNIA:

POSŁUCHAJ TAKŻE: Rozmowa Dnia: Prezydent Jacek Sutryk

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Faszysta?
2019-03-21 01:10:48
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 6
"Ostrzegam! Pomysł ewentualnej zmiany szefa lotniska to wypowiedzenie mi wojny"
~Kazik
2019-03-20 12:39:14
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -6
Dobre podejście, zdrowe do tych spraw LGBT. Superowo
~wroc
2019-03-20 12:37:56
z adresu IP: (178.62.xxx.xxx)
Ocena: -2
Buspasy, zieleń, działania antysmogowe - wszystko idzie do przodu, takiego rozwoju Wrocławia oczekuję. Bardzo dobra robota
~////
2019-03-18 11:11:56
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 7
Podwyżki cen za wstęp do Ogrodów to jawna wojna wypowiedziana wrocławianom. Bilet do Ogrodu Japońskiego drożeje o 150% ukazem Sutryka.
~wrocławianin
2019-03-18 10:23:10
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 6
20 lutego 2019 Jacek Sutryk wydał zarządzenie, w którym zdecydowano o podwyższeniu cen biletów wstępu do Ogrodu Japońskiego. Widać że brakuje mu forsy na stadion i kopaczy.
~wrocławianin
2019-03-18 10:08:17
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 8
ekspert-w-miastach-potrzebne-sa-duze-drzewa-a-nie-ich-sadzonki. O tym pisze nauka w Polsce serwis PAPu. Zdrojewski, Dutkiewicz, Sutryk wycinają drzewa a sadzą sadzonki i dziwią się że we Wrocławiu jest smog.
~jeden z 250 tys.
2019-03-17 19:42:29
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: -2
Zatem wszystkie urzędy oprócz miejskiego, sklepy , uczelnie, szkoły, zakłady usługowe, szpitale, zakłady pracy, firmy należy wyprowadzić z Wrocławia, gdyż jest problem z dojazdem samochodem i zaparkowaniem. Nie można tam prowadzić działalności gospodarczej. A wrocławianie eko niech sobie walczą ze smogiem, dopóki się nie dorobią aut.
~bvrl 90210
2019-03-15 08:51:59
z adresu IP: (108.170.xxx.xxx)
Ocena: 2
Tak jak Pan mówi, buspasy trzeba wydzialać i zabiegać o pierwszeństwo dla komunikacji miejskiej. To rozwiązuje wiele spraw i nie tylko korków i smogu.
~brospls
2019-03-15 08:29:15
z adresu IP: (77.113.xxx.xxx)
Ocena: 1
Poziom naladowania ludzi tutaj zlym przekazem jest niesamowity :O Mądrych jest wielu, serio... ale odpowiedzialnosci wziac, to jest pewne, nikt by sie tu nie odwazyl, jakby przyszlo co do czego
~Mira Stach - Róża
2019-03-15 08:25:16
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: -8
Wiele można mi zarzucić, a już na pewno to, że tak dobrym prezydentem to ja bym w życiu nie była. Słucham i przecieram oczy. Nie po to kandydowałam, żeby tyle pracować dla Wrocławia. Może i lepiej dla miasta, że wybrało mądrze i nie dało się przekonać mojemu krzykowi. Pozostanę sobie w miałkiej opozycji i będę się czepiać, czego się da, choćby na siłę, bo na razie grubszych tematów to nam Pan Sutryk nie daje, żeby się poczepiać, a wybory do UE idą. Gdzie ja się podzieję dalej???
~Kasis
2019-03-15 08:14:33
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -9
Bardzo dobra rozmowa, te 100 dni zostało dobrze wykorzystane Panie Prezydencie. Powodzenia w dalszej pracy!
~Buspas
2019-03-15 06:48:20
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 7
Na Borowskiej...hmmm... ciekawe gdzie i jak, chyba że to jakiś niewidoczny pas...
~Krystyna
2019-03-14 22:09:14
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 3
Na biurku Pana Prezydenta powinien leżeć program wyborczy Pani Katarzyny Obary Kowalskiej. W takim mieście chciałabym żyć.
~KOT
2019-03-14 20:53:58
z adresu IP: (185.246.xxx.xxx)
Ocena: 9
Zamiast zajmować się kotami niech Pan przestanie dyskryminować dzieci. Znowu tylko dla części dzieci będzie miejsce w żłobkach.
~Aws
2019-03-14 19:52:44
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
Och, ach, jak to wspaniałe miasto jest wspaniale zarządzane... Ludzie w łby się popukajcie! Ja wiem, że trzeba smarować żeby jechać, ale róbcie sobie to w zaciszu waszych gabinetów.
~Janek
2019-03-14 14:17:05
z adresu IP: (77.113.xxx.xxx)
Ocena: -1
Popieram wydzielanie buspasów. To są same plusy i dla poprawy komunikacji zbiorowej i dla jakości powietrza.
~Do tego poniżej Stana
2019-03-14 11:48:34
z adresu IP: (46.101.xxx.xxx)
Ocena: -1
O tym właśnie co interesuje wrocławian była rozmowa. I między innymi o buspasach i komunikacji. Jak już trollu wchodzisz, żeby napisać komentarz to przynajmniej odsłuchaj rozmowy albo przeczytaj kilka pierwszych zdań... Swoją drogą rozmowa bardzo merytoryczna. W przeciwieństwie do wielu polityków rozmawiających na tej antenie padały odpowiedzi na pytania a nie jakieś pierdzieluchy.
~Stan
2019-03-14 11:24:39
z adresu IP: (62.159.xxx.xxx)
Ocena: 3
A może dzisiaj porozmawiamy o projektach komunikacyjnych Wrocławia, o buspasach i komunikacji zbiorowej, miasto sparaliżowane i zapewne spora grupa mieszkańców chętnie by się wypowiedziała na ten temat.
~wrocławianin
2019-03-14 11:17:25
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 12
Panie Sutryk, zarządzanie Wrocławiem to nie wojenki w porcie lotniczym, ale zaspakajanie żywotnych potrzeb mieszkańców Wrocławia. Sprzedaj pan stadion, kopaczy będą pieniądze na walkę ze smogiem i poprawę komunikacji.
~Do IP 5.173...
2019-03-14 10:05:11
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
Wiele wpisów umieściłes na tym forum, twoja sprawa, ale okazuj więcej szacunku i nie używaj inwektyw.
~Janik
2019-03-14 10:03:07
z adresu IP: (46.101.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ja też jestem po stronie nauczycieli. Chyba wszyscy powinniśmy być. Zamiast obiecywać rozdawnictwo pieniędzy trzeba dać uczciwie zarobić tym, którzy na to zasługują. A nauczyciele i ratownicy medyczni są tu w pierwszej kolejności. Panie Prezydencie gratuluję i trzymam kciuki!
~Kspiszon
2019-03-14 02:43:35
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 5
Odwołają Kuria i co im zrobisz? Buhhaha
~Bajan
2019-03-13 23:47:20
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: -4
Bardzo dobrze, że Sutryk nie angażuje się w tę polityczną grę z marszami i podpisywaniem kolejnych deklaracji. Z resztą we Wrocławiu taka jest niepotrzebna. To miasto otwarte dla wszystkich. Bardzo mądre decyzje
~Robert Kuś
2019-03-13 23:17:50
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -8
Wszystko konkretnie i w temacie. Sutryk to prezydent z którym mogę być spokojny o miasto i moje dzieci które tu dorastają.
~NiedlaPisuweWrocławiu
2019-03-13 23:00:03
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Szanowny panie Jacku Sutryku mam zasadynicze pytanie skoro Damian Żołędziewski, pana prawa ręka Dyrektor Departamentu, pracował w PZU za czasów PiSu oraz pański wiceprezydent Jakub Mazur, dorobił się milionów na wspolpracy z i2 development oraz PiSem. To czemu pan PiS krytykujesz?
~Ron
2019-03-13 22:56:17
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 10
Prezydent zamiast kupować autobusy, to zatrudnia kolejną osobę do zarządu spółki. Człowieka, który najbardziej znany jest z likwidacji kursów i wypuszczania zdezelowanego taboru. Chyba nie tego oczekiwali pasażerowie. Może niedługo poznamy prawdziwy powód ucieczki prezesa z Polbusa. Chyba nikt nie wierzy, że sam zrezygnował z bycia szefem za większe pieniądze, żeby zostać vickiem.
~Wacław
2019-03-13 21:22:48
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 2
Dlaczego Dariusz Chmura już nie lubi Przybylskiego? Kłótnia w rodzinie czy jawny bunt?
~Bale
2019-03-13 21:19:49
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -8
Robić swoje, na głupotę i zacietrzewienie wrocławian nie patrzeć, realizować zadania i budować miasto - tego niech sie trzyma Prezydent, bo po komentarzach widać, ze to jedyna metoda na bojówkarzy internetowych i na niezadowolonych
~Franz
2019-03-13 21:16:58
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -6
Niedługo prezydent nic nie będzie mógł zrobić i powiedzieć, bo wszechwroclawskie społeczeństwo lepiej wie, jak sie zarządza miastem, w koncu tylu mamy ekspertow... w psach Młody ujął to w taki sposób - „was nie można sądzić, was trzeba leczyć”
~DobraRada
2019-03-13 21:00:47
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: -5
Dawno tyle tałatajstwa w komentarzach na radio nie było. Robi się tu druga gazeta wrocławska, czy co? Przesluchałem wywiad i nie rozumiem skąd te wszystkie żale. Życzę wszystkim miastom tak wyważonego prezydenta. Nie musi biegać z tęczową flagą, ani wieszać komunistów, by być dobrym włodarzem. Widzę, że musi też znosić coraz większą krytykę, bo niestety fanatyków innych obozów też tu pełno. Nie hejtujcie tak na noc, bo się zesracie przez sen. Weźcie lepiej męża, żonę, partnera, partnerkę i pozwólcie tam sobie na więcej. Wyżyjcie się i wracajcie wyluzowani w Internet.
~Marianna B.
2019-03-13 20:59:08
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -14
Jeden z nielicznych polityków we Wrocławiu z którym można merytorycznie porozmawiać. Dobra jest i będzie ta prezydentura. A co do Lotniska - pełna racja. Nie można oddawać na zatracenie PiSowi takich strategicznych punktów jak Wrocławskie Lotnisko!
~Yot
2019-03-13 20:56:48
z adresu IP: (87.99.xxx.xxx)
Ocena: -4
Bardzo dobrze, nie może być tak, jak w Janowie Podlaskim. PiS chciałby wszędzie posądzać swoich dziadków i sączyć pieniądze jak w NBP. Ktoś to musi zatrzymać. Brawo za odwagę!
~gość
2019-03-13 20:48:44
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 7
Zastanawiające jest,że pod rządami obecnej prezes MPK nagminnie odchodzą dyrektorzy.
~////
2019-03-13 18:54:45
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 3
Czy ktoś ma szpilę na tego palona, który myli demokracje z kultem Duce?
~Marek
2019-03-13 17:04:14
z adresu IP: (83.0.xxx.xxx)
Ocena: 20
Wybór Jacka Sutryka na prezydenta Wrocławia, uważam, za ogromne nieporozumienie. W tym człowieku nie ma żadnej charyzmy. To flaki w oleju. Szkoda, że wrocławianie będą musieli to znosić aż przez najbliższych pięć lat.
~ythj
2019-03-13 16:48:01
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 17
przestań się sutryk lansować,weź sie do rzeczowej roboty na nowym targu, gdzie układy i układziki rządzą się swoimi prawami !! przestań bujać w obłokach !!
~Metro66
2019-03-13 16:41:20
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 12
To nie jest lotnisko gminne .Zajmij się Sutryk sprawami gminnymi i nic po za tym .
~Obiektywny
2019-03-13 16:34:58
z adresu IP: (109.207.xxx.xxx)
Ocena: 10
Jak rozumiem za komunikacyjną zapaść milionowej aglomeracji winnych jest 250 tys. samochodów osób które przyjeżdżają do Wrocławia do pracy, do szkoły, w celu skorzystania z usług, do urzędów itp. To może postawić bramki w jazdach i ich nie wpuszczać do miasta i nie będzie problemu? Albo stosować zachęty do korzystania z transportu publicznego polegające na zniechęcaniu kierowców do wjazdu (zabrać drogi na buspasy, obstawić miasto zakazami wjazdu i parkowania)? Dróg się z prawdziwego zdarzenia nie buduje bo to są duże koszta? Gdzie jest droga przez Wielką Wyspę i dlaczego ma mieć po jednym pasie w każdą stronę? Co ze wschodnią obwodnicą Wrocławia?
~DziadProszalny
2019-03-13 16:06:19
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 12
No i mamy , ujawnił się Król Wrocławia co ma zdolność do wypowiadania wojen. Brawo Sutryk tu pokazałeś że nasza naszość jest ponad ichnie iszości . Klasa zawodnik.
~Czytanko/słuchanko
2019-03-13 15:21:06
z adresu IP: (217.23.xxx.xxx)
Ocena: -2
Czy tylko pisanko już ludzie w internetach potrafią? Wywiad zawiera taką masę informacji, a tu się przyczepią tylko skoku PiSowskiego na lotnisko lub wyrażą swoją opinie na temat jazdy samochodem po mieście. Ludzie, ogarniętości trochę.
~bramy na rogatkach
2019-03-13 15:16:28
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 17
Tylko kot ta wojne wygra, na pewno straca na tej wojnie biedni mieszkańcy Wrocławia?
~Komentarz został usunięty
2019-03-13 13:15:18
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz został usunięty
~obiektywny
2019-03-13 13:12:01
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 23
On będzie robił przeglądy,audyty i ostrzega większościowego udziałowca przed zmianami !!Co do tej POry robił przez 12 lat zajmując stanowiska w UM ???Ostrzegać to może swoją żonę jeśli jemu POzwoli i najbliższą rodzinę a nie większościowego udziałowca . Czysty DEBILIZM .
~Stan
2019-03-13 13:03:07
z adresu IP: (62.159.xxx.xxx)
Ocena: 15
Fakt jest taki, że Wrocław ma niewiele ulic gdzie jest możliwość instalowania buspasów, trzeba było to robić w fazie projektu i remontu/przebudowy. Miasto jest dla mieszkańców a nie grupy udowadniającej swoje przekonania przeczące zdrowemu funkcjonowaniu.
~Blady
2019-03-13 12:59:26
z adresu IP: (46.101.xxx.xxx)
Ocena: 0
Buspasy trzeba wkładać tam gdzie się da. Ci co się z tym nie zgadzają nie znają się na zarządzaniu miastem. Równie dobrze mogliby powiedzieć, żeby zlikwidować w ogóle transport miejski, że oni sobie będą jeździć swoim autem a reszta może chodzić pieszo. Transport publiczny zawsze musi mieć pierwszeństwo nad osobistym. To rozwiązanie problemów nie tylko korków ale też jakości powietrza itd.
~Stan
2019-03-13 12:53:47
z adresu IP: (62.159.xxx.xxx)
Ocena: 11
250 tys samochodów codziennie wjeżdża do Wrocławia, tak to prawda, czy się "miasto się dusi" o tak dusi bo zamiast udrażniać robi się sporo aby powstawały korki i za wszelką cenę udawadnia się jaka komunikacja zbiorowa jest genialna. Ci codziennie wjeżdżający do miasta są krwiobiegiem tego miasta a nie problemem, Panie Prezydencie- gdzie Pan wytrzasnął takich doradców. Na koniec wspomnę, że inwestycje w ulice takie jak Krakowska, Hubska, Grabiszyńska, Borowska i wiele innych, w projekcie nie przewidywały Buspasów ale miały udrożnić te ulice, kolejne ogromne pieniądze wydane aby teraz mieszkańcom utrudnić życie?
~Wrocławian
2019-03-13 12:30:03
z adresu IP: (46.222.xxx.xxx)
Ocena: 2
Panie prezydencie ja urodziłem się i żyję we Wrocławiu ponad 50 lat temu a Pan zaledwie 12 lat urzęduje w ratuszu i myśli Pan że da radę?
~A szkoda.......
2019-03-13 12:20:49
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 20
Kuśa doceniają pasażerowie i turyści....bo pracownicy lotniska raczej mają inne zdanie.Każdy dział portowy boryka się z brakiem ludzi do pracy. ,,Mam wyniki bo ludziom nie płacę". Kuś będąc tyle lat....stworzył własny pańszczyźniany folwark.
~Patryk Lewandowski
2019-03-13 12:16:44
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -2
Panie Prezydencie! Prosimy aby nowy prezes MPK-Wrocław zajął się zmiejszeniem grzania w tramwajach i autobusach,bo można się ugotować,po drugie aby serwis techniczny nie blokował otwierania okien,ktoś od dłuzszego czasu zakręca okna na specjalny klucz,pasazerowie nie mogą swobodnie oddychać......
~Tomel
2019-03-13 12:11:54
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 18
Prezydent miasta który stawia na komunikację a pomoca mediów społecznościowych blokuje konta na Twitterze ?. Czego się pan boi panie sutryka?
~plus minus
2019-03-13 11:53:03
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 5
Daję mu plusa za chęć uruchomienia Świebodzkiego i kolei aglomeracyjnej, za trzymanie sztamy w tej materii z samorządem woj. i PKP, oraz za niepodpisywanie kontrowersyjnych dokumentów, tak jak Trzaskowski. Minusa za dyrektora lotniska. Ma mniej niż 50% i tyle w temacie. Może mu się to nie podobać, ale prawo trzeba szanować. A prawo pozwala na zmianę dyrektora. Urząd prezydenta Wrocławia nie służy do prywatnych wojenek. 500+ na każde dziecko trafi także do nauczycieli, także nie jest tak, że nie dostana nic. Zreszta podwyżek potrzebują młodzi nauczyciele, a nie stare spasione na karcie nauczyciela koty, które dzięki tej karcie zarabiają dużo, niezależnie od poziomu nauczania. A młodzi nauczyciele rodzący dzieci to samo dobro dla kraju.
~travispastrana
2019-03-13 11:50:52
z adresu IP: (77.113.xxx.xxx)
Ocena: 12
Nie robilby zmian - przyd... Dutkiewicza... Robi zmiany - marionetka i sie nie zna... Jednak racje maja ci, ktorzy twierdza, ze demokracja to najglupszy ustroj, szczegolnie w Polsce - intelektualnie nie jestesmy w stanie pewnych rzeczy ogarnac.
~Bulgur Man
2019-03-13 11:44:18
z adresu IP: (37.235.xxx.xxx)
Ocena: -4
Ruch na Traugutta był przywrócony tylko przez remont innego torowiska, wybory nie mają tu nic do tego. Osobiście uważam, że więcej buspasów to lepsza komunikacja miejska a co za tym idzie, lepsze powietrze, mniejsze korki, tańsze poruszanie się po mieście. Powodzenia prezydencie.
~Realista
2019-03-13 11:40:35
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 11
Szykują buspas na ul. Krakowskiej. Gdzie od 2011 roku ruch samochodów wzrósł o 2250 procent i obecnie buduje się ogromne osiedla. Wrocław miasto zakorkowane totalnie na skutek zaniechań w sferze budowy dróg i komunikacyjnej. Przed wyborami po protestach kierowców dopuścili ruch na Traugutta, a po wyborach znowu go przywrócili. Jak widać wizji rozwiązania problemu nie ma. Zapowiada się kontynuacja tego co było wcześniej.
~Józef Kaczmarek
2019-03-13 11:17:28
z adresu IP: (170.78.xxx.xxx)
Ocena: 2
Balawejder zna się na rzeczy. Proszę obaczyć co zrobił z Polbusem. Takich ekspertów - praktyków potrzeba w miejskich spółkach. To jest bardzo dobry transfer, będę za to włodarzy chwalił.
~Karamba
2019-03-13 11:11:40
z adresu IP: (104.131.xxx.xxx)
Ocena: 3
O i to mi się podoba z tym LGBT. Dobre, zdrowe podejście. Tak trzymać!
~Gość spoza Wroclawia
2019-03-13 11:02:37
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 8
Panie. Kim Pan jesteś żeby mi Polakowi mówić czym mam wjeżdżać do Wrocławia?. Pobawa lepiej kota.
~darek z wołowa
2019-03-13 10:59:32
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 7
Prezydencie potrzebujemy Lidera!
~BezpartyjnyBobo
2019-03-13 10:42:35
z adresu IP: (217.23.xxx.xxx)
Ocena: 10
Miałeś jedno zadanie. Rozbijać dalej tylko Teatr Polski i kryć dyrygenta Opery Wrocławskiej, a Ty obsadzasz koleżankami lotnisko?! Na stewardessę nie mogłeś jej dać?! Mniej szumu i PiS dobrze wypada, a tu teraz trzeba będzie świecić oczami i znów jakiś temat zastępczy znaleźć, bo coraz goręcej wokół KGHMu się robi -.-' Cholera jasna, BOBO! Żeby mi to było ostatni raz!
~Leonidas
2019-03-13 10:40:52
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 19
Jacku. Co Ty wiesz o wojnie? Nie wyglądasz poważnie....
~Stan
2019-03-13 10:34:46
z adresu IP: (62.159.xxx.xxx)
Ocena: 15
Co to za straszenie "wypowiedzenie wojny ze mną" cz to jakiś prywatny folwark! Kolejne zdanie " problemem są codziennie przyjeżdżający do miasta" to już spora przesada, podkreślę, że to między innymi oni oddawali głosy w wyborach. Co w tym mieście się dzieje?
~Barry
2019-03-13 10:32:37
z adresu IP: (77.113.xxx.xxx)
Ocena: -11
Jacek Sutryk przejął dobre cechy menagerskie od Rafała Dutkiewicza jednocześnie rozpoczynając prezydenturę z nową jakością. Dobrze, że układa miasto pod siebie. Żeby dobrze nim zarządzać trzeba świeżej krwi.
~gecko
2019-03-13 10:25:42
z adresu IP: (86.111.xxx.xxx)
Ocena: 16
no cóż... a "wojna ze mną" to co oznacza ... ? Widzę, że prezydent pokochał władzę szybciej niż poprzednicy. I teraz nie będzie złych decyzji i pomysłów. Wszystkie będą dobre tylko głupi lud nie będzie na nie mentalnie gotowy. Każda krytyka będzie zwalczana.
~Jacek
2019-03-13 10:25:19
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 6
reasumując wywiad "chciałbym wszystko zrobić ale nic nie mogę..." szykuje się zmarnowane 5 lat we Wrocławiu
~Maciej B.
2019-03-13 09:46:54
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 24
Sutrykowi spółki wymknęły się spod kontroli. On już nad niczym nie panuje. Odchodzą najlepsi mangerowie, zostają Rańdy i Granatowskie, to spowoduje jeszcze więcej problemów. Ponadto, Grzegorz S. już krzywo patrzy na Jacusia za WKS. Kolejna wojna w tle. Damian, który tylko potrafi zwalniać pracowników UM i spółek nie ma wartości intelektualnej na takim poziomie, aby zapanować nad otoczeniem Sutryka. Jacek po 3 miesiącach jest sam. Skonfliktował się z tuzami tego miasta i jest zakładnikiem kota, Koły, Żołędziewskiego. Wiceprezydenci na mieście oficjalnie mówią, że są pomiatani przez Żołędziewskiego, są odstawieni na boczny tor. To kolejne zarzewie konfliktu. Dużo tych konfliktów. Z biznesem Jacek nie współpracuje. Seniorzy nie wystarczą na reelekcję. O ile nie skończy się referendum. Niedługo odchodzi sekretarz. Biedny nie nadąża zatrudniać kolejnych ludzi w urzędzie. Warto byłoby porównać ilość dyrektorów i departamentów za Dutkiewicza i za czasów Sutryka. Sutryk jest nikim, nie ma zaplecza, ale ma władzę. Więc każdy za jakiekolwiek poparcie coś uzyskać. Sutryk kłamie wyborców, że oszczędza, ale nie tam, gdzie chodzi o jego interes. Zatrudnił córkę Eli Urbanek, Martę Koła, zatrudnił Michalskiego, wszystko dyrektorzy. Po co? Za poparcie. Jacka za nic nie poprze nikt. Społeczny doradca Dyduch? Zarabia w arawie. To jest skandal, to jest populizm, to jest kłamstwo. To samo spółki miejskie. Ma być taniej, tak? A jak rozrosły się zarządy spółek miejskich. Ile stanowisk za 20.000 i więcej powstało?
~olaboga
2019-03-13 09:22:41
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 20
Prezydent Wrocławia ma mniej niż 50% udziałów i śmie mieć wąty? To zwykła impertynencja. Ludzie. To się w głowie nie mieści. To jak przegrać wybory i domagać się władzy.
~Komentarz został usunięty
2019-03-13 09:20:45
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -1
Komentarz został usunięty
~hahah
2019-03-13 09:09:03
z adresu IP: (155.133.xxx.xxx)
Ocena: 14
Wlaśnie Panei Prezydencie czas najwyzszy na zmiane zarzadu -JAK Pan Kuś jest taki dobry to niech pokaże na przykladzie Portu lotniczego Bydgoszcz Lublin , Poznan , -tam mozna by bylo sprawdzic jego kompetencje....
~Asia
2019-03-13 09:06:15
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 24
Mogliście zapytać też o likwidację SOSWNr1, chociaż to niewygodne dla pana Sutryka pytanie...
Reklama