Sztuka w RWK: OP ENHEIM, FOTO-GEN, Muzeum Architektury i wspomnienie Tadeusza Ciałowicza [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2019-03-20 19:34 | Zmodyfikowano: 2019-03-20 20:29
A|A|A

Fot. Radio Wrocław Kultura


W sobotę 30 marca OP ENHEIM zaprasza na drugą cześć cyklu warsztatów, konferencji, wizyt studyjnych i dyskusji, w których udział wezmą liczni specjaliści z obszaru sztuk wizualnych. O OP_FAME opowiedziała Kama Wróbel.

Posłuchaj całej rozmowy:Galerii FOTO-GEN oglądać można cykl prac Romualda Kutery pod nazwą „TU/HERE” odwołujący się do fundamentalnej wartości bycia „tu i teraz”. O wrocławskim artyście i jego zdjęciach rozmawiałem z kuratorem wystawy Adamem Sobotą.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Muzeum Architektury trwa wystawa fotografii Josefa Sudka, dokumentujących wojenne zniszczenia Pragi, które przypominają zapomniany dziś rozdział historii stolicy Czech. O ekspozycji "Topografia ruin. Praga 1945" opowiedziała Jolanta Gromadzka.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


A na koniec, razem z Kaliną Zatorską z Fundacji 102, współautorką książki "Zwiedzajcie Piastowski Wrocław", wspominaliśmy zmarłego kilka dni temu Tadeusza Ciałowicza - pierwszego grafika powojennego Wrocławia, architekta wnętrz, projektanta znaków, neonów, wystawiennictwa i 'mebla', jak mawiał.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA
Dźwięki

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama