Sztuka w RWK: nowe wystawy w Muzeum Narodowym, BWA Wrocław Główny, Miejscu przy Miejscu 14 i Galerii Prozy [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2019-04-11 14:47 | Zmodyfikowano: 2019-04-11 15:08
A|A|A

Fot. Radio Wrocław Kultura


We wrocławskim Muzeum Narodowym rozpoczęła się wystawa "Malarz. Mentor. Mag" poświęcona Ottonowi Muellerowi. O słynnym ekspresjoniście, członku grupy Brücke i pedagogu przedwojennej Państwowej Akademii Sztuki i Rzemiosła Artystycznego we Wrocławiu porozmawiałem z kuratorką Barbarą Ilkosz,

Posłuchaj całej rozmowy:


 


W piątek w BWA Wrocław Główny rozpoczyna się druga wystawa. Tym razem przyjrzymy się, jak można postrzegać dźwięk i ruch w kontekście eksperymentalnych zjawisk artystycznych. O "Wszyscy spotkamy się w tym samym miejscu" opowiedzieli kurator Paweł Szroniak, Magda Zamorska, która (wraz z Karoliną Wycisk) odpowiada za część choreograficzną i Anna Mituś.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Czwartkowym wernisażem w galerii Miejsce Przy Miejscu 14 rozpocznie się "Czarna magia". Spotkaliśmy się z autorem zdjęć Gabrielem Orłowskim.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


W sobotę także Galeria Prozy zaprasza na kolejną wystawę. O prezentowanych pracach, ilustracjach do książki "Północ. Przypowieści", autorstwa Alicji Rosé, poetki, ilustratorki i tłumaczki mówiły Katarzyna Śmigielska i Jagoda Malanin, a na żywo zagrał Karol Woźniak.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama