Nowy odcinek autostrady A4? To możliwe

Marcin Obłoza | Utworzono: 2019-04-15 06:40 | Zmodyfikowano: 2019-04-15 06:54
A|A|A

fot. archiwum Radia Wrocław

Najpierw zewnętrzna firma przeprowadzi analizy komunikacyjne i społeczne, by zasugerować najlepszą z nich. Jak przyznaje Lidia Markowska, dyrektor Generalnej Dyrekcji we Wrocławiu, jedną z opcji jest budowa zupełnie nowego odcinka autostrady:

Fragment mógłby łączyć się z drogą ekspresową S8 między Wrocławiem, a Kłodzkiem. Drugą z opcji jest rozbudowa i poszerzenie odcinka między Wrocławiem Wschodnim, a Krzyżową. Który wariant preferują kierowcy?

Jeszcze w kwietniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powinna podpisać umowę z prywatną firmą, która przygotuje analizę. Na jej wykonanie będzie miała dziewięć miesięcy. Ostateczną koncepcję nowej A4-ki poznamy więc w przyszłym roku. O drugiej z opcji mówi Lidia Markowska, dyrektor wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji:

W przypadku drugiej opcji największym problemem byłyby przedwojenne wiadukty przecinające autostradę, które wymagałyby poszerzenia. Która koncepcja jest lepsza? Zdania kierowców są podzielone:

Firma wybrana przez wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji będzie miała dziewięć miesięcy na przeprowadzenie analiz i wybranie najkorzystniejszej koncepcji. Coraz bliżej także do przebudowy krajowej S8 z Wrocławia do Kłodzka. Szczegóły jej rozbudowy powinniśmy poznać w przyszłym roku.

REKLAMA
Reklama