Młodzież pokazała, że wspiera nauczycieli [ZDJĘCIA]

Malwina Gadawa, GN | Utworzono: 2019-04-16 18:09 | Zmodyfikowano: 2019-04-16 18:13
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Około 300 osób, głównie uczniów, demonstrowało dziś przed siedzibą urzędu wojewódzkiego we Wrocławiu. Młodzież w ten sposób chciała pokazać, że wspiera protestujących nauczycieli. Aneta Cisakowska, współorganizatorka strajku uczniowskiego, uważa, że rząd powinien zacząć słuchać nauczycieli i uczniów:

Podczas demonstracji uczniom towarzyszyła Mirosława Chodubska, prezes dolnośląskiego oddziału ZNP:

Uczniowie przygotowali dla minister edukacji narodowej dzienniczek ucznia. Każdy mógł ocenić Annę Zalewską. Uczniowie  podkreślali że zorganizowali pikietę po to, aby pokazać, że nie mają za złe nauczycielom, że zdecydowali się na taką formę działania.

Strajk nauczycieli rozpoczął się 8 kwietnia. W stolicy Dolnego Śląska nie pracuje obecnie 4700 nauczycieli.

W środę ostatni dzień egzaminu ósmoklasisty. 6 maja mają się rozpocząć egzaminy maturalne. Jeszcze nie wiadomo, czy wystarczy osób pracujących w komisjach egzaminacyjnych, jeżeli nauczyciele nie zdecydują się na zakończenie, bądź zawieszenie strajku.


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~KONRAD
2019-04-19 21:55:51
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 104
Nie wiem kto z Szanownych Państwa Redaktorów wymyśla tytułu artykułów, ale przyznaje mu Tytuł Mistrza Manipulacji.We Wrocławiu wg Rocznika Statystycznego było 81 644 uczniów wszystkich typów i rodzajów szkół na koniec roku szkolnego 2017/18.Więc jeżeli nawet w tym zgromadzeniu uczestniczyło ich 300 to daje ok.0,37 % ogólnej liczby uczniów wrocławskich szkół.Napiszcie więc prawdę bo tylko ona jest ciekawa: Garstka młodzieży szkolnej przyszła wesprzeć strajkujących nauczycieli - tak powinien brzmieć tytuł nad tą informacją.
~brd
2019-04-17 10:25:52
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 10
To jest koniec polskiej szkoły jako instytucji wychowawczej(którą zresztą już tak prawie nie jest):
~WROClove
2019-04-17 10:16:12
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: -1
to straszenie maturami wyglada jak nic na zagrywkę by starczyło miejsc na studia dla tych z prywatnych szkół!!! Nie będą mieli konkurencji ! A z państwowych na studia prywatne i cyrk się kręci!
~J-23
2019-04-17 09:18:38
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: -5
Same trolle po 50 gr/comment, dzizas..
~XLO
2019-04-17 06:31:23
z adresu IP: (89.74.xxx.xxx)
Ocena: 9
Ten pan w czerwonym z "wysokim" czołem to chyba ze 40 lat zimuje w tej samej klasie
~AAA
2019-04-17 03:19:16
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 6
Pani żurnalistka także POKAZAŁA !
~wrocxxxxxxx
2019-04-16 23:19:58
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 14
Co z nich wyrośnie ??? Nowe Schetyny, Dutkiewicze, Tuski, Biedronie , Sutryki , Sczerby , Protasiewicze , Petru, Muchy i inne tego typu osobniki ??? Apokalipsa !!!
~były nauczyciel
2019-04-16 22:19:02
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 14
Należy zlikwidować Kartę Nauczyciela. Absolutny zakaz strajku. Apolityczność jak dla urzędnika państwowego. Godziny pracy i zarobki w stosunku do średniej krajowej tak jak jest to w Niemczech. Jest niedopuszczalne aby dzieci cierpiały w wyniku fanaberii nauczycieli. Aby dzieci były równo traktowane każde z nich powinno mieć przypisany bon pieniężny na edukację. W szkole podstawowej, średniej, na studiach i na korepetycjach. Wtedy rodzice sami wybiorą czy dziecko pójdzie do dobrej, drogiej szkoły, czy do tańszej o niższym poziomie, ale za to z opłaconymi korepetycjami. Jak byłem nauczycielem na pół etatu nauczycielki podsyłały sobie nawzajem uczni na korepetycje. były nauczyciel
~Andrzej
2019-04-16 20:39:31
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 13
Nadzwyczajna kasta uczniów garstka oszołomów
~Paweł
2019-04-16 19:31:45
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: -7
Nie mierz wszystkich swoją miarą...
~Klaun Szyderca
2019-04-16 18:55:22
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 10
Jakby ich było więcej, to możnaby twierdzić, że absencja w spędzie wymagała odwagi, niczym olanie pokazania się przed trybuną honorową na 1 maja. Ale ta garstka osób? Lizusy, liczące na łatwe poprawienie oceb. I ciekawe, ilu wśród nich było uczniów ostatnich klas...