Wrocław: Dzieła mistrzów renesansu w grafice na wystawie w Muzeum Architektury

Piotr Osowicz, el | Utworzono: 2019-04-21 08:00 | Zmodyfikowano: 2019-04-21 08:00
A|A|A

Fot: Mat prasowe/ Muzeum Architektury

Przedstawiają one dzieła mistrzów włoskiego renesansu, a zostały wykonane przez rysowników i rytowników pracujących dla renomowanych wydawnictw. Wystawa zabiera nas w podróż do ówczesnego Rzymu, Mediolanu, Loreto i Vicenzy. - Wśród rysunków znajdują się prawdziwe perły grafiki - opowiada kuratorka ekspozycji, Beata Fekecz-Tomaszewska:

- Prawdziwą rzadkością jest wśród nich fantazja architektoniczna rytowana przez wielkiego prekursora Odrodzenia – Donata Bramantego – podali twórcy ekspozycji. To jedyna w polskich zbiorach rycina Bramantego. Przedstawia najprawdopodobniej projekt scenografii, która powstała u schyłku mediolańskiego okresu działalności tego artysty. Na wystawie można zobaczyć też m.in. grafiki odnoszące się do projektów bazyliki św. Piotra w Rzymie. - To swoista podróż w czasie - dodaje Jolanta Gromadzka z Muzeum:

Na wystawie zobaczymy też projekty renesansowych willi - nowego typu rezydencji powiązanej z ogrodem, które narodziły się w XV w Italii. Wystawa przy ulicy Bernardyńskiej 5 będzie czynna do 9 czerwca.

WIĘCEJ: Dzieła mistrzów renesansu w grafice od XVI do XVIII wieku ze zbiorów Muzeum Architektury we Wrocławiu.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama