Koszykarki CCC Polkowice zostały mistrzyniami Polski!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-04-27 19:05 | Zmodyfikowano: 2019-04-27 19:38

Gorzowianki od początku były fantastycznie dysponowane zza łuku. W pierwszej kwarcie trafiły 7 takich rzutów! Trzykrotnie robiły to Laura Juskaite i Ariel Atkins, a raz Sharnee Zoll. Bliżej kosza gospodarze trafili tylko raz. Dobrze ustawione celowniki na dystansie sprawiły, że AZS szybko odjechał ekipie CCC. Między czwartą, a siódmą minutą inauguracyjnej odsłony z wyniku 9:6 zrobiło się 20:9, a po pierwszej ćwiartce było 28:16. To był najlepszy moment gorzowianek w tej serii od czasu efektownej pierwszej kwarty, pierwszego spotkania finałów w Polkowicach.

W drugiej odsłonie koszykarki gospodarzy nie utrzymały już takiej dyspozycji w rzutach za trzy - spudłowały 5 z 6 prób. Tę jedyną trafiła Ariel Atkins na 36:23 na 3,5 minuty przed końcem. Wtedy swój zryw zaczęło CCC. Do przerwy polkowiczanki zanotowały serię 9:2 w której większość (5) punktów zdobyły z linii rzutów wolnych i do szatni schodziły przegrywając już tylko 32:38.

Trzecia kwarta to już dominacja "Pomarańczowych". Dolnośląski zespół przez pierwsze 5,5 minuty tej odsłony pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie 3 punktów! W tym czasie bardzo dobrze funkcjonował atak CCC. Kiedy Weronika Gajda trafiła za trzy po trzech minutach kwarty był remis 41:41. Potem dwa rzuty z bliższej odległości na punkty zamieniła Jasmine Thomas, a jeden Tiffany Hayes i goście prowadzili 47:41. Kiedy Hayes trafiła kolejny rzut było już 53:45, a do końca trzeciej kwarty pozostawały niecałe 2 minuty. Wtedy obudziły się gorzowianki. Za trzy trafiały Laura Juskaite i dwukrotnie Julija Rytsikowa. Celna próba tej drugiej na 32 sekundy przed końcem dała ponowną przewagę gospodarzom - 56:55. Ostatnie słowo należało jednak do CCC - na 11 sekund zza łuku przymierzyła Jasmin Thomas, a że za chwilę podobna sztuka nie udała się Sharnee Zoll to goście prowadzili 58:56.

Czwarta kwarta zaczęła się tak jak skończyła poprzednia - od celnej trójki polkowiczanek. Tym razem za sprawą Tiffany Hayes. AZS odpowiedział szybko i wydawało się, że możemy mieć wymianę ciosów do końca. Na 8 minut przed końcem było tylko 63:61. Od tego momentu rozpoczęła się dominacja CCC. 13 punktów zdobytych z rzędu i 0 straconych - tak wyglądało kolejne 5,5 minuty. Potem marazm gospodarzy celnym rzutem wolnym przerwała tylko Laura Juskaite, a kropkę nad i postawiła Tiffany Hayes najpierw punktując za dwa, a potem za trzy.

Na MVP finałów wybrano Jasmine Thomas z CCC Polkowice, która otrzymała nagrodę im. Małgorzaty Dydek. Amerykańska gwiazda dolnośląskiej drużyny w finałowej serii zdobywała średnio 16,3 punktu, 6 zbiórek i 6,3 asysty na mecz, co składało się na eval na poziomie 19,7.

AZS Gorzów Wielkopolski - CCC Polkowice 64:81 (28:16, 10:16, 18:26, 8:23)

Punkty dla AZS Gorzów Wielkopolski: Laura Juskaite 24, Ariel Atkins 19, Julia Rycikawa 9, Sharnee Zoll 3, Annamaria Prezelj 3, Katarzyna Dźwigalska 2, Katarzyna Fikiel 2, Kyara Linskens 2.

Punkty dla CCC Polkowice: Jasmine Thomas 20, Tiffany Hayes 18, Styliani Kaltsidou 16, Temitope Fagbenle 8, Lynetta Kizer 8, Weronika Gajda 6, Dominika Owczarzak 3, Johannah Leedham 2, Julia Tyszkiewicz 0, Karolina Puss 0.