Uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Malwina Gadawa, jk | Utworzono: 2019-05-02 08:51 | Zmodyfikowano: 2019-05-02 12:40
A|A|A

Fot: Malwina Gadawa

We wrocławskim Rynku uroczyście podniesiono biało-czerwoną flagę na maszt, zaprezentowała się również Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych. Minister Beata Kempa w swoim przemówieniu zwróciła uwagę na szczególny aspekt obchodów tego święta:

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk cieszył się, że wrocławianie wybrali wspólne świętowanie:

Okolice Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego zamieniły się w poligon wojskowy. Wszystko z okazji Dnia Flagi. Na placu przed urzędem można było zobaczyć pokazy wyposażenia wojskowego, policyjnego i strażackiego. Wojewoda Paweł Hreniak opowiadał, że taka formuła obchodów ważnych wydarzeń już się w stolicy Dolnego Śląska sprawdziła.

Wystawa sprzętu podobała się szczególnie najmłodszym uczestnikom pikniku.

Uczestnicy mogli oglądać także wyrzutnię rakietową.

W pikniku uczestniczyło wiele rodzin. Kolejka chętnych ustawiła się do czołgu. Nie brakowało osób, które chciały także obejrzeć z bliska karabin.

Chętni mogli również spróbować wojskowej grochówki i odebrać sadzonki drzew. Podczas spotkania można było porozmawiać także m.in. z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia, Izby Administracji Skarbowej czy Inspektoratu Weterynarii.

W Lubinie, o godz. 18 w Rynku została utworzona żywa flaga. Jej częścią mógł stać się każdy mieszkaniec miasta. Organizatorzy rozdali biało-czerwone kartoniki, które wszyscy w wyznaczonym momencie unieśli do góry, tworząc ogromną biało-czerwoną flagę.

W Legnicy główne uroczystości zaplanowano na godz. 16.30. Poczet Flagowy X Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie wciągnął flagę narodową na maszt.

Prezydent Jeleniej Góry zaprosił mieszkańców na piknik rodzinny, który odbył się na pl. Ratuszowym. Na początku nastąpiło uroczyste wciągnięcie flagi na maszt. Potem rodziny mogły wziąć udział w warsztatach i różnego rodzaju zajęciach.

W Świdnicy, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, władze samorządowe przekazały flagę harcerzom. Poznaliśmy także laureatów konkursu fotograficznego "Biało-czerwona" w obiektywie.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama