Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (6.05-12.05)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-05-05 18:15 | Zmodyfikowano: 2019-05-05 18:15
A|A|A

fot. www.biegajwjedlinie.pl

Półmaraton Mietkowski zmienia nazwę i od tego roku rozgrywany będzie pod szyldem DASHRADE Run. W sobotę 11 maja uczestnicy będą mieć do wyboru dwa dystanse: półmaraton oraz 10 km. Zawodom towarzyszyć będą biegi juniorskie. Biegi na obu głównych dystansach rozgrywane będą na atestowanych przez PZLA trasach. Start o godz. 11.00. nad Jeziorem Mietkowskim przy Ośrodku Sportów Wodnych w Borzygniewie.


W sobotę (11.05) we Wrocławiu - już po raz 14. wystartuje Bieg Wyspiańskiego. Start nad Odrą przy skrzyżowaniu ulic Norwida i Wyspiańskiego. Do pokonania 5200 metrów. Początek o godz. 10.00.

Biegacze i miłośnicy nordic walking 11 maja już po raz kolejny będą mogli wystartować w Biegu o Kłodę. Rywalizacji na ponad 5-kilometrowej trasie towarzyszyć będzie marsz nordic walking na tym samym dystansie. Tym razem zawody rozegrane zostaną w Radzowicach k. Sycowa. Start o godz. 15.00 z miejscowego boiska sportowego.Lubin już po raz szósty zaprasza wszystkich miłośników biegania na Bieg Papieski. Impreza ma uczcić rocznicę kanonizacji Papieża Jana Pawła II. Start w sobotę 11 maja przy hali widowiskowo-sportowej o nietypowej godz. 18.18. Asfaltowa trasa biegu prowadzi ulicami miasta i liczy 5 km. W programie także rywalizacja dla najmłodszych.W sobotę 11 maja w Jeleniej Górze odbędzie się 5. Zabobrzańska Mila. W programie rywalizacja najmłodszych oraz bieg główny na 9 kilometrów. Trasa jest płaska o nawierzchni szutrowo-trawiastej. Można też pokonać połowę głównego dystansu. Start o godz. 11.30 z okolic ronda przy sklepie Leroy Merlin.

W niedzielę 12 maja wystartuje 6. Półmaraton Górski w Jedlinie Zdroju. To jedna z najpopularniejszych imprez w regionie. Biegacze na wymagającą i zróżnicowaną trasę ruszą o godz. 10.00 z kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Kłodzkiej w Jedlinie. Zapisy internetowe już niestety zakończono.12 maja tradycyjne bieganie odbędzie się w Bartkowie koło Oleśnicy. Rozegrany zostanie tam 13. Bieg Lupusa o Puchar Wójta Gminy Dobroszyce. Zawody rozpoczną się o godz. 11.00 na boisku w Bartkowie. Do wyboru trzy dystanse: 5,10 i 16 kilometrów po asfalcie oraz leśnych ścieżkach.Niedziela to dwa biegi w Polanicy Zdroju. 12 maja w dolnośląskim kurorcie rozpoczną się górskie zmagania w tegorocznym cyklu Runner's World Super Bieg. Uczestnicy będą rywalizować w półmaratonie oraz na trasie Dziesiątki Staropolanki, czyli o połowę krótszym dystansie. Start obu biegów w niedzielę o godz. 11.00 w Parku Zdrojowym w Polanicy-Zdroju. Szczegóły i zapisy na stronie www.superbieg.pl

Studenci i nie tylko 12 maja wystartują już po raz kolejny w Biegu Akademickim we Wrocławiu. Inicjatywa ma charakter charytatywny. W tym roku zbierane będą pieniądze na leczenie 2-letniej Marysi, która zmaga się z nowotworem jamy ustnej. Uczestnicy będą mogli pobiec na dwóch dystansach 5 i 10 kilometrów. Miejscem rywalizacji będzie wrocławski Park Grabiszyński. Oficjalne otwarcie imprezy w niedzielę o godz. 10.00. Start pierwszego z biegów godzinę później.

 

SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama