Sztuka w RWK: Muzeum Narodowe, Muzeum Architektury, Galeria Miejska, Galeria Arttrakt i komiks [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2019-05-08 20:29 | Zmodyfikowano: 2019-05-08 20:38


Muzeum Narodowym we Wrocławiu trwa wystawa "Dwa ołtarze" prezentująca między innymi ufundowany w 1591 roku słynny srebrny ołtarz z Archikatedry wrocławskiej. O historii obiektu i pracach przeprowadzonych przez zespół konserwatorów opowiedział Jacek Witecki.

Posłuchaj całej rozmowy:Piątkowym wernisażem w Muzeum Architektury rozpocznie Wystawa "Statek Robinsona" organizowana przez Galerię Miejską. Zobaczymy na niej malarstwo, grafikę, fotografię, rzeźbę i obiekty szklane, w sumie 190 prac autorstwa 55 artystów z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Rozmawiałem o niej z Katarzyną Zahorską, Mariuszem Mikołajkiem, Krzysztofem Skarbkiem i Piotrem Saulem.

Posłuchaj całej rozmowy:Przyjrzeliśmy się też pewnemu powstającemu komiksowi, który na zakończonej właśnie wystawie w Galerii Entropia pokazała Beata Rojek. O "Przecherze" wrocławska artystka opowiedziała w towarzystwie scenarzysty komiksu Mariusza Sybilli.

Posłuchaj całej rozmowy:"Who let the dogs out?" to tytuł ciekawej wystawy prezentującej figuratywne, acz zdecydowanie nieantropocentryczne prace kilkunastu, w większości młodych artystów. W temat wprowadziły nas kuratorka Jagoda Dobecka i malarka Barbara Krawiec.

Posłuchaj całej rozmowy:


Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.