Minister edukacji nie zgadza się na likwidację szkoły przy Lutra

Malwina Gadawa, GN | Utworzono: 2019-05-13 15:35 | Zmodyfikowano: 2019-05-13 15:42
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska podtrzymała decyzję kuratora o braku zgody na likwidację Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ulicy Lutra we Wrocławiu:

Wiceprezydent Wrocławia Renata Granowska zapowiada, że miasto tak tej sprawy nie zostawi:

Wiceprezydent Wrocławia dodaje, że część rodziców zdecydowała się na to, aby pozostawić dzieci w placówce przy Lutra. Szkoła będzie jednak prowadzona nie przez gminę, a przez Fundację Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji. Miasto nie zdradza jednak liczby uczniów, która miałaby tam pozostać. Urząd powtarza także, że rodzice mogą przenieść swoje dzieci do placówek przy Kamiennej i Parkowej.

Miasto Wrocław nie skorzysta też z oferty urzędy marszałkowskiego i nie wydzierżawi budynku przy ul. Trzebnickiej, w którym mogłyby się uczyć dzieci. Renata Granowska tłumaczy decyzję urzędu:

Czytaj więcej: Jest szansa, że przyszłością szkoły specjalnej przy ulicy Lutra zajmą się w czwartek radni


(fot. fotopolska.eu)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Ja:)
2019-06-02 21:46:09
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Potrzebuję wsparcia finansowego, Wrocław. Nie jestem profesjonalistką ale lubię te gierki…igraszki. Umówmy się, przekonasz się, że warto. Jeśli się zdecyduję będę odwdzięczać się tylko Tobie. Dojrzałych panów proszę o kontakt na email: buziaczek1@poczta.fm
~////
2019-05-14 18:39:57
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 4
Jeśli dobrze zrozumiałem panią wiceprezydent, to miasto zamierza się sądzić przeciw kalekim dzieciom? Swoją drogą wrocławianie mają to chcieli, gbura za prezydenta.
~Ala
2019-05-14 12:11:43
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 9
A Granowska to już tak się pogrąża że bardziej się nie da, kłamstwo na kłamstwie na spotkanie z panem Sitarkiem w sprawie przyjęcia dzieci do fundacji przyszło ok.10 rodziców na 168 i kilku nauczycieli złożyło podania o prace na 78.To rzeczywiście większość pani Granowska .Jedynka z matematyki.!!!!
~Donalt
2019-05-14 09:31:51
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 14
Miasto likwiduje ośrodek a dzieci i pieniądze przekazuje fundacji z którą ma dobre układy. Biznes to się nazywa.
~Reni
2019-05-14 08:57:57
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 13
Pan Prezydent Sutryk tak pięknie występuje przed kamerami mówiąc że pomaga niepełnosprawnym,ale w rzeczywistości jest inaczej.Uparcie chce zlikwidować SOSW nr 1,traktuje dzieci niepełnosprawne jak worki z ziemniakami które można przerzucać z kąta w kat.albo lepiej sprzedal je Pan jak niewolnikow jak to kiedys bywalo.Panie Prezydencie ciekawe co by Pan zrobił mając takie niepełnosprawne dziecko.Kto Pana wybrał,bo napewno nie ja !!!.Brak slow!!!!!
~Wkurzony.
2019-05-14 08:32:04
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 13
No panie prezydent, żeś pan se czarny PR zrobił, pamiętaj pan, że vox populi, vox Dei. Ci, co na pana głosowali, bo im telewizory tak kazały, dziś zaczynają rozumieć, że popełnili błąd i fejsbuki tu nie pomogą. Te niepełnosprawne dzisiaj dzieci to przyszli wyborcy, ale oni i ich rodzice, na ten wrocławski układ zamknięty już nigdy nie zagłosują.
~Maria
2019-05-14 08:23:38
z adresu IP: (176.221.xxx.xxx)
Ocena: 14
Wrocław to państwo w państwie! Od miesięcy rodzice i nauczyciele proszą o nieoddawanie Ośrodka Fundacji Diakonii. Popiera ich kurator i minister. Marszałek zaproponował inną lokalizację. A miasto kompletnie to ignoruje. Skąd ten upór Prezydenta Sutryka? Nie na takiego człowieka glosowali wrocławianie.
~Kicia
2019-05-13 23:25:52
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 21
Sutryk boi się niepełnosprawnych dzieci i zamknie je wszystkie w Diakonii przecież liczą się tylko śliczne focie i lans.
~wrocławianin
2019-05-13 20:37:54
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 26
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska podtrzymała decyzję kuratora o braku zgody na likwidację Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ulicy Lutra we Wrocławiu! I bardzo dobrze. Sutryk dba o kopaczty a nie kompletnie nie dba o dzieci.
~gośc
2019-05-13 20:35:09
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 26
Sutryk brzydzi sie niepełnosprawnymi Dziecmi.SKANDAL. BRAWO PANI ZALEWSKA. PiS ma głosy mojej całej rodziny i gardze PO we WROCKU
~Bob
2019-05-13 19:09:49
z adresu IP: (195.43.xxx.xxx)
Ocena: -18
Skąd PiS ją wytrzasnal.
~////
2019-05-13 18:57:40
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 29
I pomyśleć, że Sutryk jest z MOPS, a gardzi dziećmi - szczególnie niepełnosprawnymi.