Rymy i Bity: Chance The Rapper "Coloring Book" [POSŁUCHAJ]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-05-14 06:34 | Zmodyfikowano: 2019-05-14 06:34

POSŁUCHAJ AUDYCJI:

Ostatnio jakoś tak się składa, że częściej przynoszę pojedyncze płyty niż robię programy oparte na jednym motywie w którym prezentuję większą liczbę raperów. Do audycji tematycznych wrócimy pewnie w przyszłym miesiącu, ale dziś nie sposób było przepuścić okazji, żeby zagrać tylko jeden krążek.

Dokładnie trzy lata temu Chance The Rapper wydał „Coloring Book”. Nie znajdziecie jej na sklepowych półkach. Jest dostępna tylko w streamingu (było jedynie wydanie winylowe). Mimo takiej formy promocji nie przeszkodziło to aktualnie 26-letniemu raperowi z Chicago otrzymać aż 7 nominacji do Grammy w 2017 roku. Wygrał trzy statuetki w tym tę za najlepszy rapowy album roku, co było pierwszym w historii takim wyróżnieniem dla płyty, którą można znaleźć tylko w internecie.

Bóg, miłość, Chicago, taniec. To cztery wartości jakie Chance chciał umieścić na mixtape pracując nad „Coloring Book”. Cel zrealizował do tego stopnia, że stylistyka w której się porusza została nazwa gospel rap. Fani śpiewającego chóru w amerykańskim stylu będą zachwyceni. Całość zamknięta jest w 14 numerach z czego tylko na dwóch gospodarz występuje bez wsparcia gości. Jeden z tych solowych utworów zagramy w wersji nie płytowej, a koncertowej. Kto dołożył swoje zwrotki na albumie? M.in. Kanye West, Jay Electronica, Saba czy Future. Gościnnie śpiewa m.in… Justin Bieber.

Dużo słuchałem tej płyty w poprzednich latach. W tym roku sięgnąłem po nią dopiero po raz pierwszy i na pewno nie ostatni. Gwarantuję, że też będziecie chcieli do niej wrócić. Po kolejnym odsłuchu pozostanie jedynie pytanie – dlaczego Chance The Rapper nie wydał jeszcze nowego materiału? Od „Coloring Book” minęły trzy lata i poza kilkoma luźnymi numerami nie widać na horyzoncie nowego krążka od reprezentanta Chicago.

Playlista audycji:

Chance The Rapper feat. Kanye West, Chicago Children's Choir - All We Got
Chance The Rapper feat. Saba - Angels
Chance The Rapper feat. Justin Bieber, Towkio - Juke Jam
Chance The Rapper - Blessings
Chance The Rapper - Same Drugs (live Saturday Night Live)
Chance The Rapper feat. Future - Smoke Break
Chance The Rapper feat. Jay Electronica, My Cousin Nicole - How Great
Chance The Rapper feat. Knox Fortune - All Night
Chance The Rapper feat. Jeremih, Francis and the Lights - Summer Friends
Chance The Rapper feat. T-Pain, Kirk Franklin, Eryn Allen Kane and Noname - Finish Line / Drown

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.