Legniccy ratownicy najlepsi. Pokonali 19 innych ekip

Karolina Bieniek, jk | Utworzono: 2019-05-15 07:58 | Zmodyfikowano: 2019-05-15 08:00
A|A|A

fot. Karolina Kurczab

Legnicki zespół w składzie: Szymon Dorowski, Kamil Nowak i Krzysztof Krysa zdobył pierwsze miejsce w Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym. W zawodach udział wzięło 20 ekip z całego kraju. Konkurencje nie należały do najprostszych - ratownicy musieli udzielić pomocy m.in. człowiekowi z raną klatki piersiowej, którą przebiła strzała, czy osobie w stanie hipotermii. Zmagania trwały trzy dni.

- Zadania były wymagające, jak zawsze liczył się czas i precyzja. Nie wiedzieliśmy tak naprawdę do jakich konkurencji jedziemy, z czym będziemy mieli do czynienia. Zaskoczyło nas kiedy otworzyła się winda i zobaczyliśmy tylko dwie kończyny, a pacjenta na ósmym piętrze. Takie rzeczy się na co dzień nie zdarzają, ale mogą się zdarzyć. Myślę, że dlatego warto wiedzieć co wtedy robić, jak się zachowywać - tłumaczą Szymon Dorowski i Krzysztof Krysa:

Ratownicy przyznają, że nie łatwo było osiągnąć ten sukces, bo walka była bardzo wyrównana. Wszystkie zespoły były dobrze przygotowane.

Dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Legnicy Joanna Bronowicka nie kryje dumy. - To jest sukces nas wszystkich, całego zespołu, bo to świadczy o dobrym wyszkoleniu merytorycznym wszystkich pracowników - mówi:

Legniccy ratownicy do tych zawodów przygotowywali się rok. Kolejne Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym we wrześniu w Legnicy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama