Czas pożegnań z Lubinem. Forenc z nowym kontraktem

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-05-22 19:38 | Zmodyfikowano: 2019-05-22 19:39
A|A|A

fot. zaglebie.com

Decyzją sztabu szkoleniowego i pionu sportowego klub nie przedłuży wygasających wraz z końcem czerwca umów z Jakubem Maresem i Vladislavem Sirotovem. 32-letni czeski napastnik grał w Lubinie przez ostatnie półtora roku. W tym czasie rozegrał dla „Miedziowych” 41 meczów, w których zdobył osiem bramek i zanotował cztery asysty. Jego dorobek z minionego sezonu Ekstraklasy to 25 spotkań i dwa gole. Z kolei rosyjski skrzydłowy Sirotov przyszedł do Zagłębia w lipcu 2018 roku. 27-latek wystąpił w 10 meczach Ekstraklasy notując dwie asysty oraz jednym Pucharze Polski.

Na dłużej z "Miedziowymi" związał się za to 26-letni Konrad Forenc. Bramkarz, który jest w Zagłębiu od 2009 roku przedłużył umowę o trzy lata. W minionym sezonie grał w Lubinie regularnie od rundy wiosennej, kiedy kontuzji nabawił się Dominik Hłądun. Zanotował 14 spotkań i pięciokrotnie zachował czyste konto.

- Cieszymy się, że udało nam się osiągnąć porozumienie z Konradem Forencem. Przez cały zeszły sezon bardzo ciężko pracował na swoją szansę i gdy kontuzji doznał Dominik Hładun, godnie go zastąpił, prezentował wysoki poziom i pomagał drużynie. Konrad dał się poznać jako osoba pracowita i posiadająca mocny charakter, co bez wątpienia przyniesie Zagłębiu korzyści w najbliższym czasie – skomentował decyzję o przedłużeniu umowy z Forencem Dyrektor Sportowy, Michał Żewłakow.

Niepewna jest natomiast przyszłość lidera Zagłębia - Filipa Starzyńskiego.

Poza zawodnikami klub ogłosił także ważną decyzję z perspektywy pracy akademii. Dotychczasowy dyrektor - Krzysztof Paluszek opuszcza klub. Decyzja podyktowana jest tylko względami osobistymi. Nazwisko nowego dyrektora poznamy wkrótce. - Bardzo dziękujemy Krzysztofowi Paluszkowi za przeolbrzymi wkład w pracę na rzecz akademii oraz całego klubu. To, że nasze drogi się rozchodzą, jest podyktowane tylko i wyłącznie sprawami natury osobistej. Dyrektorowi Paluszkowi życzymy powodzenia w dalszej karierze i zapraszamy w przyszłości do odwiedzenia naszego klubu – zawsze będzie u nas mile widziany – powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. Mateusz Dróżdż.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama