W Karkonoszach została otwarta Droga Jubileuszowa na Śnieżkę

Piotr Słowiński | Utworzono: 2019-05-27 18:55 | Zmodyfikowano: 2019-05-27 18:59
A|A|A

fot. Piotr Słowiński

Otwarty został także szlak żółty przez Biały Jar łączący Śląską Drogę ze Strzechą Akademicką mówi Michał Makowski z KPN:

Zamknięty z powodu zagrożeń  pozostaje nadal szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki (Kocioł pod Śnieżką), żółty od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów, a z powodów przyrodniczych, czyli dla ochrony cietrzewi i sokołów  wędrownych szlak zielony przez Łabski Kocioł w kierunku Śnieżnych Stawków do Rozdroża Pod Wielkim Szyszakiem, niebieski od Domku Myśliwskiego do Samotni, niebieski od Przełęczy Okraj  do Skalnego Stołu i zielony z Polany przez morenę Kotła Wielkiego Stawu do grzbietowego szlaku czerwonego. Wyłączony z ruchu z powodu remontu pozostaje także do października szlak  zielony od grupy skalnej Pielgrzymy do Przełęczy Karkonoskiej. Dyrektor Karkonoskiego parku Narodowego Andrzej Raj mówi, że zarówno GOPR jak i specjaliści z Parku nie będą eksperymentować na  bezpieczeństwie turystów i pozostawiać zagrożonych lawinami czy  osunięciami ludzi szlaków do dyspozycji turystów przez cały rok. Podział  na szlaki letnie i zimowe jest w Karkonoszach utrwalony, sprawdza się i nie ma powodów by to zmieniać:

Z powodów przyrodniczych zamknięte są szlaki przez Kocioł Małego Stawu, Śnieżne Kotły, Kowarski Grzbiet i pobliże Wielkiego Stawu. Są to  miejsca gniazdowania cietrzewi i sokołów wędrownych

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama