Zastrzyk gotówki dla dolnośląskich klubów piłkarskich

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-05-28 14:44 | Zmodyfikowano: 2019-05-28 14:45

Z drużyn z naszego regionu najwięcej zarobiło Zagłębie Lubin - 9513922,50 zł. To efekt przede wszystkim wyniku sportowego - szóstego miejsca w Ekstraklasie. Śląsk Wrocław otrzymał 7519567,50 zł, a Miedź Legnica, która spadła z ligi - 6071040 zł.

Na wynagrodzenie złożyła się przede wszystkim kwota stała - taka sama dla wszystkich drużyn. Do tego doszedł ranking historyczny i miejsce w tabeli. Dodatkowo zespoły z dolnej części stawki otrzymały tzw. "solidarity payment" w wysokości 286875 zł. Na dodatkowy zastrzyk gotówki mogły liczyć też kluby, które zakwalifikowały się do europejskich pucharów i cztery drużyny, które zajęły najwyższe miejsca w klasyfikacji Pro Junior System polegającej na wprowadzaniu do gry młodych piłkarzy.

Liderem rankingu została Legia Warszawa, która o ponad pół miliona złotych wyprzedziła mistrza Polski - Piasta Gliwice.