Atakujący z Włoch wzmacnia Cuprum Lubin

MH, materiały prasowe | Utworzono: 2019-05-29 06:56
A|A|A

fot. pzps.pl

Przez ostatnie dwa lata Damian grał we włoskiej Serie A w barwach Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia. Wcześniej przez rok był siatkarzem SMS PZPS Spała (2016-17), a karierę klubową rozpoczynał w KS Wifama Łódź (2014-16).

Atakujący od 2015 roku gra również w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Wraz z kadrą U19 zdobył złoto mistrzostw Europy, mistrzostw świata i Letniego Olimpijskiego Festiwalu Europy. W 2016 roku dołożył do tego złoto mistrzostw Europy do lat 20, a rok później złoto mistrzostw świata do lat 21.

Po dwóch latach spędzonych we Włoszech wracam do swojej ojczyzny. Będzie to mój pierwszy sezon w polskiej PlusLidze i jestem bardzo podekscytowany, ponieważ już jako młody chłopiec marzyłem by spełniać się siatkarsko na polskich parkietach. Mam nadzieję, że doświadczenie, które do tej pory zebrałem, pomoże całej drużynie w dążeniu do wyznaczonego celu – mówi młody siatkarz.

Uważam, że Lubin to idealne miejsce dla mnie, ponieważ klub w dużym stopniu stawia na młodych zawodników. Z wielką niecierpliwością czekam na nadchodzący sezon i liczę, że wraz cała drużyną uda nam się dokonać czegoś pięknego – podsumowuje Damian Domagała.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama