SBB – ostatnie takie trio. Wywiad z Józefem Skrzekiem

Jerzy Węgrzyn | Utworzono: 2007-11-21 08:37 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Józef Skrzek z trudem ukrywał rozczarowanie tym faktem. Trochę goryczy pozostało mu także z dawnych czasów:

„Gdybyśmy w tamtych czasach" – mówi – "mieli możliwości, jakie teraz mają te i inne różne gwiazdorstwa, to by była całkiem inna sytuacja. Zespół w latach 70. sprzedał dużo płyt, moja muzyka leciała we wszystkich ważniejszych kronikach filmowych, sygnał Studia 2 to była nasza kompozycja. To były ogromne tantiemy. Wszystko zostało zjedzone przez system. Koncerty, których zagraliśmy tysiące dla setek tysięcy widzów, wszystko to zostało zniwelowane przez ten zgniły reżim, w którym wtedy wszyscy siedzieliśmy, i... było nam dobrze, no bo co mieliśmy robić”.

Zachodnioniemiecka prasa pisała, że to najlepsze trio od czasów Hendrixa i Cream. Jak żaden inny polski zespół otarli się o największych – w 1978 r. podczas festiwalu w Roskilde dzielili scenę z Bobem Marleyem. Producentem ich płyt bywa regularnie człowiek pracujący wcześniej z grupą Queen. Do niedawna ich perkusistą był muzyk znany z grupy Pata Metheny’ego.

Kilkanaście dni temu ukazała się ich nowa płyta („The Rock”), z nowym muzykiem w składzie. Po wrocławskim koncercie Józef Skrzek opowiedział nam o tej nowej płycie, ale i o paru starych. Także o dawnych i nowych sukcesach i rozczarowaniach. Również o spotkaniu z Marleyem i... jego kobietami.

Posłuchaj wywiadu z artystą:

REKLAMA
Dźwięki
Wywiad Polskiego Radia Wrocław z Józefem Skrzekiem z SBB.

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama