Kierowców za chwilę czeka horror? Przygotowania do wyburzania estakady na pl. Społecznym

mat. prasowe UM, d | Utworzono: 2019-06-26 11:57 | Zmodyfikowano: 2019-06-26 11:57
A|A|A

Wykonawca rozbiórki zachodniej estakady na pl. Społecznym przejął już teren. Rozpoczął przygotowania najpierw do budowy naziemnego lewoskrętu z centrum w kierunku mostu Pokoju, dopiero gdy będzie gotowy, zacznie prace rozbiórkowe.

Kiedy estakada zniknie, na pl. Społecznym zmieni się organizacja ruchu. - Zaplanowane są tam rozwiązania, które pozwolą na utrzymanie na porównywalnym do obecnego poziomie przejezdności skrzyżowania, ze szczególnym uwzględnieniem lewoskrętu w kierunku Most Pokoju. Na pl. Społecznym powstanie też droga rowerowa łącząca most Grunwaldzki z ul. Traugutta i Krasińskiego - informuje wrocławski magistrat.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Szok
2019-07-06 13:58:21
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jeszcze nie syszelem, zeby skrzyżowanie kolizyjne bylo chocby przybliżone, a co tu dopiero mowic o porownywalnym do bezkolizyjnej estakady. A moze by tak przywrocic normalny ruch na ul Traugutta?? To przez nia korkuje sie cala tamta okolica. Proponuje tez wprowadzic normalne światła na AOW i autostradzie, skoro to jest takie porownywalne. Dramat.
~pikuś
2019-07-06 11:48:49
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
A co z obwodnicą przez Sępólno Dutkiewicz obiecał jak zostanie na 2 kadencję to obwodnicą powstanie odciążyła by śródmieście.
~Pelagia
2019-07-05 23:46:37
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jest dobrze. A PO co psuc to co jest ok.ZAJMIJCIE SIE ZIELENIA A NIE POpierdułami. Srodmiescie, Stare Miasto, Polanka, Obornicka CHCA PARKOW Z ZIELONYM PIEKNYM DRZEWOSTANEM A NIE BZDETOW.
~Jacek
2019-07-05 23:36:51
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
Tylko bez POdchodow deweloperow.Niech na wsiach buduja.POra na nich .Starczy BETONOWEGO MIASTA.ZAJMIJCIE SIE WIOCHAMI.TAM WAS JESZCZE NIE BYŁO WROCŁAW CZEKA NA OBIECANA NAM ZIELEN PRZEZ WŁODARZA MIASTA. A TU TISZINA !!!!!
~Stop ludzkiej głupocie!
2019-07-05 11:44:55
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 3
Nasrane świateł, światełek, przejść, przejazdów, zacinających się szlabanów, dramat i patologia. Dlaczego, jeśli już coś jakoś funkcjonuje od lat, dzisiaj przestaje pełnić swoją rolę. Podobnie jak z koszeniem trawy, że niby komary są potrzebne i pełna ekologia, a na skrzyżowaniach nic nie widać, bo trawa równa z drzewami. Dojdzie do tego, że wierchuszka nasra na środku ronda, później wydadzą ukaz, że to gówno to rzeźba sztuki wspólczesnej, a motłoch pójdzie i będzie podziwiał!
~dwr
2019-07-05 10:49:29
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 5
"które pozwolą na utrzymanie na porównywalnym do obecnego poziomie przejezdności skrzyżowania" a nie można tak żeby było bardziej przejezdne niż dotychczas? bo jeśli ma być tak samo to po co?
~Zosia
2019-07-05 10:46:01
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -3
Kiedyś estakady na społecznym miały tytuł najgorszego rozwiązania komunikacyjnego w kraju...
~Sutryk ma kota
2019-07-04 09:47:05
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Być może podatek handlowy (od września) ukróci zamienianie centrum miasta w jedno wielkie centrum handlowe kosztem mieszkańców i terenów zielonych.
~geniusz
2019-06-27 11:57:30
z adresu IP: (94.216.xxx.xxx)
Ocena: -2
Dobrze. Puszczanie tranzytu miedzydzielnicowego przez centrum miasta jest nieporozumieniem! Mamy AOW i od razu po otwarciu powinno sie stopniowo zamykac tego typu autostrady w centrum. Jedyne co pomoze na paraliz miasta i korki to: - dobra KZ - nie jako uzupelnienie KI lecz kosztem KI! - zwarta tkanka miejska - czyli miasto krotkich drog (miezskania przemieszane z uslugami, biurami) zamiast projektowanie mall-i i gigantycznych parkingow w srodmiesciu! W koncu ktos sie za to zabral po blednej polityce ostatnich dekad!
~gall
2019-06-27 09:27:23
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 8
Tak się zastanawiam, dlaczego po raz kolejny ktoś wpadł na pomysł sparaliżowania ruchu w centrum naszego pięknego miasta. Dlaczego władze w pierwszej kolejności nie dokończą z takim mozołem powstającej alei wielkiej wyspy, czy obwodnicy? Zabierają się za remont tam, gdzie nie jest on najpilniejszy fundując mieszkańcom coraz to nowsze utrudnienia.
~Ela
2019-06-27 07:34:10
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 11
Ścieżki rowerowe są puszczone dołem praktycznie w każda stronę. Po co więc nowa ścieżka ma górze? Niczego to nie przyspieszy a zabierze kolejne pasy dla samochodów. Już nie wspomnę o inwestycji, która zrujnuje kolejny teren zielony. Może tak dla odmiany jakiś PARK zbudują?! :(
~Grzegorz
2019-06-27 06:11:51
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 12
Meritum problemu nie jest burzenie estakad, choć trochę ich szkoda, bo to udane architektonicznie obiekty. Tu istotne jest że prave rozpoczynają się za wcześnie (najpierw powinna powstać opcja przejazdu na Wielką Wyspę z południa i powinna nastąpić modernizacja przeprawy w ciągu Marii Skłodowskiej), oraz to że jej finałem będzie dalsze betonowanie centrum. Przy okazji gratuluję ścieżek na Piłsudskiego. Teraz już chyba całkiem szlag trafił szanse na powrót zieleni na tą ulicę.
~YOO
2019-06-27 01:22:30
z adresu IP: (193.218.xxx.xxx)
Ocena: -8
ta estakada to taki MIS PRL-u... nie wiem jaki baran zaprojektowal to gowno ktore jest po prostu lewoskretem obenie... Bardzo dobrze ze ten syf wyburzaja bo niby co ona udroznia skoro na wyjezdzie z estakady sa swiatla i puszczaja raz tych raz tych CZYLI ZWYKLY LEWOSKRET
~ogolnie
2019-06-27 01:17:48
z adresu IP: (193.218.xxx.xxx)
Ocena: -9
to polecam spokoj... te estakady jedynie utrudniaja ruch na spolecznym i sa totalnym idiotyzmem. te durna estakada de facto jest zwyklym lewoskretem juz obecnie. Przeciez auta z tragutta sa puszczane naprzemiennie z tymi z trasy wz...nic sie nie zmieni...i to jest najgorsze...nic sie nie zmieni. w 1 kolejnosci nalezy wyburzyc jednak ta druga ktora totalnie blokuje przejazd od strony wyszynskiego na pulaskiego i tragutta TO CO SIE TAM DZIEJE OBEcNIE TO JAKAS WOJNA tych co proboja wyjechac od mostu pokoju Z LUDZMI Z ESTAKADY BLOKUJACYMI CALY LEWY PAS ZOSTAJACY PUSTY i robiac totalna blokade calego placu...WYBURZYC TO GOWNO JAK NAJSZYBCIEJ...
~hahahaha
2019-06-27 01:05:30
z adresu IP: (193.218.xxx.xxx)
Ocena: 4
pl spoleczny i jego przejezdnosc to wrecz symbol debilizmu polityki komunikayjnej tego miasta... jesli ma tak pozostac to swiadczy tylko o tym ze oni albo nas nienawidza albo sa debilami
~Eeeeeeyyu
2019-06-26 22:24:55
z adresu IP: (92.3.xxx.xxx)
Ocena: 2
Mam takie pytanie. Skoro źle się dzieje. Miastem rządzi człowiek który na to stanowisko się nie nadaje tak? To pytanie zasadnicze. Kto tego prezydenta wybrał? Jacy wyborcy? A może to jest tak, jacy wyborcy taki prezydent?
~ewa
2019-06-26 20:12:31
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 8
czy ktoś widział już propozycje zabudowy pl.społecznego pojawią si,ę tam gigantyczne bunkry betonowe zaprojektowane przez światowych projektantów? wygląda to tragicznie .A na całym śwqiecie własnie budują estakady aby było trochę przestrzeni i rozładowany ruch.Popieram jazdę rowerem po miescie ale zawężanie do minimum jezdni nie zmniejszy ilości aut tylko zwiększy kolejne korki.To piękne miasto zaczyna tracić na wyglądzie przez nietrafione inwestycje szkoda.
~Kapi
2019-06-26 20:03:16
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 3
Słuszna inwestycja, poruszanie się komunikacją miejską tam to lipa
~Mitko
2019-06-26 19:58:29
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 8
Banda idiotów rządzi Wrocławiem od czasów upadku komuny. Zamiast coś robić dla udrożnienia ruchu w mieście, co jest priorytetem, stawiają słupki na chodnikach aby nie daj Boże ktoś tam zaparkował. W ten sposób ograniczają ruch, zamiast właśnie budować estakady i wielopoziomowe skrzyżowania. Kręcą polityczne lody typu stalica kultury, komu to potrzebne było na co dzień. Poszła kasa, a w mieście bajzel, kocie łby na drogach i parkingi dla aut elektrycznych, których nigdy w Polsce nie będzie prze najbliższe 50 lat !
~Ślązak
2019-06-26 19:48:23
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
Kierowcy to horror. Codziennie korkują całe miasto.
~Gość
2019-06-26 19:33:41
z adresu IP: (89.174.xxx.xxx)
Ocena: 1
Aktywiści!!!!! Dlaczego nie reagujecie ? Wstrzymajcie to !!!!!!
~rabieg
2019-06-26 18:27:27
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 12
Teraz we Wrocławiu rządzą deweloperzy. Każdy możliwy plac zabetonowany. Podobno Sutryk sobie nie radzi.
~wrocławianin
2019-06-26 18:25:22
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 6
Błąd Sutryka przejdzie do historii Wrocławia w Wikipedii. Opis tego błędu: Wyburzenie estakad na placu Społecznym.
~Zccvv
2019-06-26 18:23:36
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 10
Powstaną ścieżki rowerowe i apartamentowce. No miodzio.
~irka1
2019-06-26 18:12:04
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 6
Najważniejsza ścieszka rowerowa
~Zatwardzenie
2019-06-26 18:04:04
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 9
w magistracie wrocławskim jest na poziomie natychmiastowego leczenia lewatywą. Ale tak to jest, jak decyzje podejmują działacze partyjni (taki nad zawód) POprawni POlitycznie , a nie urbaniści i specjaliści od przepustowości komunikacyjnej. Centrum Wrocławia we wszystkich kierunkach zostanie raz na zawsze zaczopowane. Pomysł z bliźniaczym mostem Grunwaldzkim był najlepszym rozwiązaniem, ale nie przeszedł bo wyliczył go człowiek fachowiec w temacie a nie ćwok z kumitetu..
~Metro66
2019-06-26 18:00:30
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 6
Gdyby to Niemcy wybudowali w 1930 to oczywiście zburzyć nie wolno .
~he ha
2019-06-26 17:56:13
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 13
i takim sposobem w kolejnych wyborach samorządowych wygra we wrocławiu PIS. Niestety sutryk i banda kolesi drenuje kasę wydając ją na pierdoły, zamiast na celowe inwestycje drogowe we wrocławiu. Dodam, ze są we wrocławiu ulice nie remontowane od wojny - wstyd panie sytryk !!!!
~Marek
2019-06-26 17:11:09
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 7
To jedyne najlepsze wśród wszystkich złych wrocławskich rozwiązań zostanie unicestwione w imię POtrzeb developerów. Było źle, a będzie jeszcze gorzej. Choroba Wrocławska zaczęła się od Z, później D i teraz S....
~Stolec
2019-06-26 17:06:20
z adresu IP: (195.210.xxx.xxx)
Ocena: 11
Co za gamoń to wymyślił brak słów, ręce opadają, z ludzi robią idiotów będzie jedno wielkie gówno na czas wakacji może jakoś przejedziemy ale wrzesień czarno to widzę. Haha
~******
2019-06-26 16:18:49
z adresu IP: (194.54.xxx.xxx)
Ocena: 15
Dzisiaj o 14 przejechałem z Krupniczej na Długosza w ciągu 10 min, po tej "przeróbce" pewnie będę stał dłużej w korku żeby przejechać to jedno skrzyżowanie.
~marek
2019-06-26 15:29:12
z adresu IP: (217.153.xxx.xxx)
Ocena: 14
Pewnie ten sam projektant co zrobił bus pas na Traugutta :)
~fakt
2019-06-26 15:14:56
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 7
Czy wszystko co Polacy po wojnie zbudowali trzeba zniszczyć? Jakoś poniemieckie mosty sie remontuje a Polskie sie wyburza?
~Rozbawiony
2019-06-26 13:56:31
z adresu IP: (131.228.xxx.xxx)
Ocena: 23
Już teraz jest tam często problem, estakady są dużym ułatwieniem... Projektodawcy chyba mają w głowach siano... Przecież po ich likwidacji będzie gorzej i to dużo.
~kovval
2019-06-26 13:35:36
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 14
dokładnie co komu szkodziła ta estakada? Dobrze, że mam rower no i moja fraszka staje się coraz bardziej prawdziwa. Lepiej w szambie kraulem pływać, niż przez Wrocław autem ..."
~Wkurzony na motłoch.
2019-06-26 13:29:29
z adresu IP: (46.215.xxx.xxx)
Ocena: 21
Co komu przeszkadzała ta estakada, pewnie już jakiś deweloper dał w łapę, bo mu się teren spodobał, teraz dopiero zacznie się armagedon.
~Grzegorz
2019-06-26 13:27:16
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 7
Czy czeka? Przecież Plac Społeczny to już katastrofa.
~aaerial
2019-06-26 13:13:36
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: 8
ok, czyli jednak rower trzeba będzie kupić wcześniej niż planowałam.
~Zirytowany
2019-06-26 13:09:21
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 13
Ale po co?!!!!!!!
~Wrocław nieoczywisty
2019-06-26 12:57:16
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Zobacz co o tym myśli nasz ekspert https://youtu.be/7gyyIYgTfSs ???????????? ????????????????
~Olo
2019-06-26 12:23:14
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 20
Jak słyszę powownywalne to odrazu wiem że będzie lipa