Strefa Południa dziś w RWK [SŁUCHAJ OD 21.]

Paweł Iwanina, GN | Utworzono: 2019-06-28 08:26 | Zmodyfikowano: 2019-06-28 08:27
A|A|A

fot. mat. prasowe

Południe wydaje się bardzo prostym regionem. W swoich utworach najczęściej wychwala nieskomplikowane sytuacje, tradycyjne wartości, bądź też bolączki codziennego życia. Ma to związek ze specyfiką samego regionu - życie toczy się tam wolniej, teren jest niezwykle rozległy, a społeczeństwo historycznie bardziej konserwatywne.

Zmiany jednak zachodziły, choć wolniej, niż w reszcie kraju. Gdy w latach 60. została uwolniona estetyka brzmienia, a wykonawcy zobaczyli, że nie trzeba brzmieć tak, jak inni, by osiągnąć sukces, zaczęła się, trwająca do dzisiaj, epoka eksperymentów. Tym, co będzie nas interesować w najbliższej Strefie Południa, będzie spojrzenie psychedeliczne.

Brzmienie mogło się zmieniać dlatego, że zmieniał się słuchacz i miejsce, w którym dźwięk był grany. Nie było to już radio, ale bary, kluby czy domy młodych ludzi, którzy mogli pozwolić sobie na sprzęt grający. Dzięki temu muzyka mogła przestać być dynamiczna, próbując przykuć uwagę rozbieganego słuchacza i zacząć imponować atmosferą. W tym przypadku ciężką, zadymioną i skłaniającą do myślenia. Do usłyszenia!

Strefa Południa, piątek 21 - 23, Paweł Iwanina [powtórka niedziela od 15.]

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama