Azjaci najlepsi w turnieju Wrocław Cup 2019

Michał Hamburger, mk | Utworzono: 2019-06-29 15:21 | Zmodyfikowano: 2019-06-29 15:23
A|A|A

fot. Wrocław Open 2019

Drugi raz w historii wrocławski turniej wygrał Takuya Miki. Japończyk pokonał w finale rozstawionego z nr 4, Daniela Rodrigues z Brazylii 6:4, 6:2.

- Grało mi się tutaj świetnie, nie byłam rozstawiona a jednak udało mi się zwyciężyć - mówiła po finale tenisistka. Chinka w całym turnieju nie straciła nawet seta.

- Perfekcyjna organizacja w tym logistyka, mili ludzie, świetne jedzenie a także doskonale przygotowane korty - komplementował organizatorów Miki.

Na kortach w dniu finałów pojawili się zaproszeni goście. Puchary wręczali Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji we Wrocławiu, Sławomir Piechota, poseł na Sejm RP , Bartłomiej Skrzyński, dyrektor biura Wrocław Bez Barier i rzecznik prezydenta ds. osób z niepełnosprawnością czy Jacek Wierdak, prezes stowarzyszenia Aktywni.

W tym roku we Wrocławiu wystartowała rekordowa liczba uczestników. Turniej Wrocław Cup jest bowiem pierwszą imprezą, gdzie za wyniki wliczane są punkty, które mogą umożliwić start w przyszłym roku na Paraolimpiadzie w Tokio.

Honorowy patronat nad imprezą objął tradycyjnie prezydent Wrocławia, tym razem po raz pierwszy w tej roli Jacek Sutryk, który wcześniej jako dyrektor Biura Departamentu Spraw Społecznych, grywał w meczach pokazowych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama