Uwaga! Polscy Łowcy Burz ostrzegają: "Miejscami ekstremalnie silne burze" (aktualizacja) [WIDEO]

mat. prasowe UM, d | Utworzono: 2019-07-01 11:03 | Zmodyfikowano: 2019-07-01 11:10
A|A|A

Uwaga! Dziś w godz. 15:00 - 24:00 mogą wystąpić we Wrocławiu i okolicy burze z opadami deszczu od 15 do 25 mm, lokalnie do 50 mm oraz z porywami wiatru do 85 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad (punktowo duży 3-6 cm). Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska - 80 procent.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje:

W związku ze spodziewanymi burzami, w rejonie występowania intensywnych opadów deszczu (w szczególności górnej Nysy Kłodzkiej oraz Bystrzycy) mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody do strefy stanów wysokich, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych.

"Miejscami ekstremalnie silne burze"

W poniedziałek spodziewamy się wystąpienia bardzo silnych, a nawet ekstremalnie silnych burz w południowo-zachodniej, południowej, częściowo centralnej i wschodniej Polsce - informują Polscy Łowcy Burz.

W godzinach popołudniowych, wieczornych i nocnych prognozujemy możliwość utworzenia superkomórek burzowych, a także bardziej zorganizowanych układów (w formie MCS z wbudowanymi liniami szkwału, z segmentami bow echo).

Najsilniejszym burzom mogą towarzyszyć niszczycielskie porywy wiatru o prędkości w porywach dochodzącej do 120-130 km/h (punktowo niewykluczony silniejszy wiatr), a także opady gradu > 5 cm średnicy i intensywne opady deszczu do 40-50 mm.

W ciągu dnia możliwa będzie aktualizacja do najwyższego, trzeciego stopnia zagrożenia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama