Emocje dla drużyny Modrzejewskiej, Kartoteka Znanieckiego, Powrót króla, Coś z niczego (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-07-02 23:00 | Zmodyfikowano: 2019-07-02 23:00
A|A|A

Emocje dla drużyny Jacka Głomba, fot. Andrzej Owczarek

Michał Znaniecki, wybitny reżyser operowy, znany z pamiętnych realizacji w Operze Wrocławskiej, kontynuuje swój projekt artystyczno-społeczny Jutropera: Głos wykluczonych. Artyści profesjonalni i nieprofesjonalni wystąpią tym razem 6 lipca w spektaklu 'Kartoteka: Lustro' w Imparcie. Wraz Michałem Znanieckim u nas Magda Sowińska z Jutropera.

Premiera we Wrocławskim Teatrze Współczesnym: 12 lipca 'Powrót króla'. To tekst Michała Walczaka, nagrodzony w III Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU realizacją teatralną, która w reżyserii Tomasza Hynka do zobaczenia na Scenie na Strychu. W studiu reżyser i aktor Maciej Kowalczyk.

Kolejne Lato w Teatrze, Wrocławskim Teatrze Lalek. 'Coś z niczego' zobaczymy 6 lipca. Efekt warsztatów improwizacji teatralnych, w których wzięli udział młodzi ludzie w wieku 8-14 lat. Opowiadaja Katarzyna Krajewska, Mateusz Skulimowski.

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy właśnie zdobył drugą w historii nagród Radia Wrocław Kultura Emocję. W tym sezonie za 'Popiół i diament. Zagadkę nieśmiertelności'. Oprócz wręczenia statuetki i dyplomu porozmawiamy o tzw. sprawach bieżących i planach. Dyrektor Jacek Głomb ze swoją drużyną nie zamierzają zwalniać artystycznego tempa.

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama