Do niedzieli tenisowy turniej Wrocław World Cup 2019 [VIDEO LIVE]

Michał Hamburger | Utworzono: 2019-07-03 07:46 | Zmodyfikowano: 2019-07-03 07:47
A|A|A

Dziewięciu polskich tenisistów znalazło się wśród 32 zawodników startujących w eliminacjach Wrocław World Cup 2019. Naszym reprezentantom wiodło się ze zmiennym szczęściem, do decydującej fazy kwalifikacji awansowało ostatecznie czterech Polaków, a w turnieju głównym z eliminacji zagra dwóch, to Piotr Grynkowski i Yann Wojcik.

W poniedziałek odbyło się losowanie turnieju głównego. W drabince 32 tenisistów znalazło się ośmiu Polaków plus wspomniana dwójka z eliminacji. Ba już nawet możemy sie pochwalić kolejnym sukcesem. Michał Dembek i Maciej Rajski awansowali do drugiej rundy. Wygrali swoje mecze na inaugurację pokonując odpowiednio Czecha Petra Hajka 6:4, 3:6 i 7:6 oraz Szwajcara Riccardo Maiggę zwyciężając 6:1, 6:3.

Dwóch najwyżej rozstawionych graczy we Wrocław World Cup 2019 to Czesi. Z numerem trzecim rozstawiony jest Daniel Michalski, a z szóstką Kacper Żuk. Poza nimi w turnieju głównym zobaczymy też: Juliusza Bienkiewicza, Jana Zielińskiego, Michała Dembka, Piotra Galusa, Filipa Kolasińskiego oraz Macieja Rajskiego.

Wrocław World Cup 2019 należy do cyklu Lotos PZT Polish Tour, który stanowi aż dziesięć zawodowych turniejów, które w tym roku zostaną rozegrane w Polsce. Triumfator singla na kortach Stadionu Olimpijskiego otrzyma 2 160 dolarów oraz 100 punktów do rankingu ITF.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama