Sztuka w RWK: Borys Makary, Architektura spalinowa, North America i Grzegorz Rosińśki [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2019-07-03 18:30 | Zmodyfikowano: 2019-07-03 18:48
A|A|A

Fot. RWK


W piątek o 18:00 Galeria FOTO-GEN zaprasza na wernisaż wystawy "2460376", na której zaprezentowany zostanie ostatni cykl prac jednego z najbardziej interesujących polskich artystów fotomedialnych młodego pokolenia. O ekspozycji zrealizowanej przy użyciu różnorodnych mediów artystycznych, takich jak fotografia, wideo, instalacja oraz rzeźba, porozmawiałem z artystą Borysem Makarym i kuratorem Manfredem Batorem.

Posłuchaj całej rozmowy:


 
Muzeum Architektury trwa wystawa "We wstecznym lusterku: architektura spalinowa", której głównym elementem są makiety stacji benzynowych, garaży i pojazdów. Ukazują one zmieniające się tendencje w projektowaniu architektury związanej z motoryzacją. W temat wprowadzali nas Łukasz Wojciechowski i Michał Duda.

Posłuchaj całej rozmowy:


 
Od piątku na piątym poziomie w Muzeum Współczesnym Wrocław oglądać będzie można wystawę "North America", będącą efektem podróży fotografa Krzyśka Orłowskiego i eseisty Jerzego Piątka. W towarzystwie Pawła Bąkowskiego rozmawialiśmy z nimi o Ameryce jaką chcielibyśmy zobaczyć, jaką wydaje się nam, że znamy, chociaż sami nie wiemy skąd.

Posłuchaj całej rozmowy:


 
W w poniedziałek w Centrum Kultury Zamek rozpoczyna się wystawa "Rosiński fantastyczny". Zaprezentowane zostaną plansze z komiksów "Najdłuższa Podróż" (z Relaxu), "W służbie galaktycznej" (z magazynu Alfa), "Szninkiel", "Yans", "Thorgal" oraz kilka bardzo wczesnych ilustracji i plansz komiksowych z mistrza komiksu.  Posłuchaj rozmowy z Grzegorzem Rosińskim, z którym, razem z Krzysztofem Majewskim przez łącza radiowe zamieniliśmy kilka zdań pod koniec maja, kiedy to słynny rysownik gościł na jednej ze stołecznych imprez związanych z komiksem.


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama