Łukasz Załuska nowym bramkarzem Miedzi Legnica

Wojciech Klich, inf. prasowa | Utworzono: 2019-07-05 06:16 | Zmodyfikowano: 2019-07-05 06:27
A|A|A

fot. Miedź Legnica/ materiały prasowe

Załuska przygodę z piłką rozpoczynał w Ruchu Wysokie Mazowieckie. Następnie trafił do MSP Szamotuły, szkółki znanej przede wszystkim z dobrej pracy z bramkarzami. Przed sezonem 2007/2008 zasilił Dundee United. Znakomita gra w lidze szkockiej sprawiła, że po Załuskę sięgnął Celtic FC. Tam spędził sześć sezonów, a klub z Glasgow świętował w tym czasie zdobycie aż czterech krajowych mistrzostw i dwóch Pucharów Szkocji. Później występował jeszcze w niemieckim SV Darmstadt 98.

Trzy lata temu ten doświadczony i rosły bramkarz (190 cm wzrostu) wrócił do Polski. Związał się z Wisłą Kraków, a sezon później przeszedł do Pogoni Szczecin, której bramki strzegł 60 razy w ciągu ostatnich dwóch sezonów. Łącznie w polskiej Ekstraklasie rozegrał 104 mecze.

Mimo ofert z klubów Ekstraklasy oraz 2 ligi Załuska wybrał kontynuowanie kariery w Miedzi. Zawodnik przeszedł pomyślnie badania medyczne i podpisał z Miedzią roczny kontrakt (z opcją przedłużenia o kolejny rok). Dziś będzie już trenował z drużyną i niewykluczone, że jutro zadebiutuje w nowych barwach w sparingu z Piastem w Gliwicach.

To, że Miedź wzmacnia pozycję bramkarza nie dziwi. Klub w minionym okienku transferowym opuścili Anton Kanibołocki, Susłan Dżanajew oraz Łukasz Sapela. Ten ostatni związał się umową z Olimpią Grudziądz. Dla Sapeli to powrót do tego zespołu po ponad 4 latach.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama