Ukradli ule. Wściekłe pszczoły pożądliły turystów [ZDJĘCIA]

Piotr Słowiński, mk | Utworzono: 2019-07-13 08:14 | Zmodyfikowano: 2019-07-13 10:09
A|A|A

fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Pszczoły ze zgubionych i rozbitych uli zaatakowały bogu ducha winnych turystów spacerujących po pilchowickiej zaporze. Na miejscu musieli działać strażacy i policjanci z Wlenia, by pozbierać pszczele rodziny i nie dopuścić do pożądlenia kolejnych ludzi.

Tymczasem pech złodziei się nie skończył, bo uszkodzili koła przyczepy i musieli ją porzucić w Czernicy. Jechali tak szybko, że gubili ule, co zwracało uwagę kierowców. Ci dzwonili na policję sądząc, że jakiś pijany pszczelarz urządza wyścigi. Akcję obserwacji uciekających zorganizowali też sami pszczelarze, zwołując się telefonicznie. Dzięki temu policji udało się szybko zatrzymać podejrzanego Adriana K. z Chrośnicy, notowanego już wcześniej za kradzieże oraz jego poszukiwanego kompana.

(fot. Patryk Waloszczyk)
Patryk Waloszczyk ze związku pszczelarzy mówi, że organizacja będzie wnioskować o możliwie najwyższe kary dla złodziei także za to, że bezsensownie doprowadzili do stresu i śmierci owadów. Pszczelarz szacuje obecnie straty. Jego pasieka w zasadzie przestała istnieć. - To jest tak, jakby ktoś ukradł krowy, najpierw połamał im nogi, a później zabił - mówi Waloszczyk.

Osoby, którym skradziono ule i w ostatnim czasie proszone są o zgłaszanie się na policję w Lwówku Śląskim lub w Związku Pszczelarzy w Jeleniej Górze. Być może chodzi o szajkę, która kradła ule od kilku lat.
 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Kazimierz57
2019-07-15 06:11:41
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 0
Draństwa mamy sporo. W sobotę, idiota komunikacyjny, samochodu HONDA, jadąc z kierunku Żerkowice do Lwówka, tuż przed miejscowością Brunów, dał pokaz swojej głupoty. Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej+wyprzedzanie na zakręcie+zmuszenie pojazdu AUDI(FZA- z lubuskiego) do hamowania na śliskiej nawierzchni...Zgrałem na CD i wyślę na komendę do Lwówka Śląskiego. W tym dniu, tuż za Szprotawą, obserwowałem następną kolizję-wypadek...Też było mokro i pokaz głupoty na drodze.
~sdfgyhuikol
2019-07-14 22:20:41
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 2
Chrośnica wieś Barwnych wątków tak się reklamuje ta miejscowość, chyba chodzi o to że to banda ćpunów i złodzieji.
~Natalia
2019-07-14 19:08:44
z adresu IP: (78.143.xxx.xxx)
Ocena: 7
Co za ludzie :( nie dość że pszczoły są zagrożone to jakieś bezmozgi je krzywdza i niszcza :/ mam nadzieję że spotka ich kara, a dla pszczelarzy wielkie brawa za szybką mobilizacje
~Mario
2019-07-14 16:21:04
z adresu IP: (94.232.xxx.xxx)
Ocena: 0
Piknie sformułowane bzdury pszczoły nie bywają wściekłe wiadomo kto je rozzłoscil czy gdyby wam wszedł do waszych mieszkań i zrobił demolke to co swiecona woda czy rewanż to jest prawo natury a nie wsparcie lumpiarstwa kochane pszczółki tak trzymać
~Maciej
2019-07-14 13:01:10
z adresu IP: (192.83.xxx.xxx)
Ocena: 4
Przyjdzie dzień w którym tych małych słodkich pszczółek już nie będzie nic już nie będzie ludzie nie zdają sobie sprawy jakie są tego kąksekwecje ile te małe stworzenia dla nas robią nie tylko miód i produkty pszczele.
~Pszczelarz
2019-07-14 11:01:24
z adresu IP: (77.45.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ukarać publikując nazwiska piblicznie
~Krzysztof kurowo
2019-07-14 10:38:40
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
Chamstwo porywacze pszczul i w dodatku barbarzyńcy ???? do wora i do jeziora kiedyś takih karali a teraz..... Mam nadzieję ze spotka ih kara biedny kolelega po fachu a made wszystko ucierpiały dziewczynki ????
~janhan
2019-07-14 08:15:23
z adresu IP: (5.184.xxx.xxx)
Ocena: -3
To jest ZBRODNIA ! Złamane zostały prawa chroniące ludzi i zwierzęta. Taki zbrodniarz do końca życia ,w łańcuchach, z pędzelkiem w ręku powinien zapytać ķwiaty - szczególnie takiej miododajne rośliny jak "barszcz sosnkowskiego"
~Ewa
2019-07-13 19:44:19
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 1
W takiej sytuacji to pszczołom nie ma się co dziwić. Szkoła tylko że ucierpieli turyści nie złodzieje. Turyści natomiast niech sytuację uznają za przygodę wakacyjną a apiterapia za darmo.
~Miś
2019-07-13 18:45:28
z adresu IP: (84.64.xxx.xxx)
Ocena: 2
Bezwzględne więzienie za takie numery powinno być i to w wymiarze maksymalnym za tego typu przewinienie
~Maciej
2019-07-13 18:12:36
z adresu IP: (192.83.xxx.xxx)
Ocena: 5
Też zajmuje się pszczelarstwem i na szczęście nic takiego się nie zdarzyło wyższy wspuczucia dla pszczelarza i dla sprawcy za brak rozumu w głowie
~Sylwek
2019-07-13 16:11:49
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
Sam mam pasieke stacjonarna tylko ci pseldo pszczelaze którzy innych maja za nic tworzą te problemy więc taki gorzki miód piją wywrocone ule otrute pszczoły itp szanować się wzajemnie
~jan
2019-07-13 15:29:11
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -2
Co się dzieje w tym naszym kraju wolna amerykanka za małe kary i naród głupieje bo wie że nic im nie zrobią i tak jest we wszystkich sprawach brak pały na plery i dyscypliny strasznie rozwydrzone społeczeństwo po tych tak zwanych niby przemianach nie wszyscy ale spora ilości
~abs
2019-07-13 14:15:24
z adresu IP: (185.125.xxx.xxx)
Ocena: 11
złodzieja rozebrać do naga i postawić związanego przy tych ulach,pszczoły wykonają karę
~mieszkaniec
2019-07-13 12:17:59
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 14
Kiedy wreszcie policja zrobi porządek z tym Adrianem K? Chyba my mieszkańcy musimy wziąć sprawy w swoje ręce bo już dosyć tego złodziejstwa w Chrośnicy.
~viki..
2019-07-13 10:18:45
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 7
Zaostrzyć prawo dla złodziei pszczół , i to radykalnie , tak żeby złodziej przemyślał czy mu się opłaca kradzież .
~kicker
2019-07-13 09:27:39
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: -1
Hitchcock by chyba mógł coć nakręcić :D